Pyetjet e bëra më shpesh

histori

Çfarë është një kukull Blythe?

Kukulla Blythe janë kukulla modës që qëndrojnë në 11 inç ose 30 cm të gjatë me një kokë dhe sy të tepërt që ndryshojnë ngjyrën me tërheqjen e një vargu. Bukuri unike dhe apeli i këtyre kukullave rrjedhin nga personazhet adorable që ata paraqesin.

Produkte

Çfarë është një Blythe?

"Blythe"Është një kukull modës me një kokë të tepërt dhe sytë e mëdhenj që ndryshojnë ngjyrën me tërheqjen e një vargu. Ka tre (3) llojet kryesore të kukullave Blythe: Neo, I imëtdhe MiddIe. Neo Blythe është 11 inç i gjatë, Middie Blythe është 8 inç ose 20 cm i gjatë dhe Petite Blythe është 4 inç ose 10 cm i gjatë.

Unë jam shumë i ri me kukulla Blythe. Si ta zgjedh njërën?

Kjo është awesome! Mirë se erdhët në botën emocionuese të Blythe - është kënaqësi aq shumë! Ju lutem vizitoni faqen tonë Kukulla Blythe Premium me porosi faqe për kukulla që vijnë si të gatshme për t'u shfaqur nga kutia - nuk ka përshtatje apo përbërjen e nevojshme. Kategoria më e popullarizuar Blythe është e jona Kukulla Neo Blythe seksion i cili kryesisht ka kukulla nudo. Nëse vendosni të merrni një kukull nudo, ju rekomandohet ta kombinoni atë me premium Blythe rroba dhe këpucët!

Cili është kuptimi i emrit Blythe?

Fjala Blythe do të thotë 'lumtur' në ditët e sotme. Spelling 'Blythe ' në të vërtetë mbulon të gjitha ato shenja të mira deri në një mbiemër elegant, të sofistikuar, por akoma gjallë anglisht. 'Blythe'është një emër i pazakontë dhe elegant.

Kuptimi i 'Blythe' në histori

Anglishtja e vjetër: 'gëzueshëm', 'lloj', 'gëzueshëm', 'këndshëm'

Proto-gjermanike: 'butë', 'lloj'

Vjetër Saxon: 'të ndritshme', 'të lumtur'

Gjuha e Holandës së Mesme dhe e Vjetër: 'butë', 'butë'

Gjermanishtja e Vjetër e Lartë: 'homoseksual', 'miqësor'

Gothic: 'lloj', 'miqësor', 'i mëshirshëm'

Nga vjen emri Blythe?

"Blythe" është një emër që buron nga anglishtja e mesme, anglishtja e vjetër dhe proto-gjermanike.

Sa kushton një kukull me porosi Blythe?

Çmimi për një kukull Blythe sipas porosisë varet nga shkathtësia e personalizimit, përvojës, njohurive dhe kostove të lidhura me materialin. Ju lutem shikoni tonë Kukulla Custom Blythe faqe për çmime në mbarë botën.

Vizitoni tonë Kukulla Custom Blythe

Giveaways

Si funksionon sistemi i pikave në lëshimin tuaj?

Sa më shumë veprime që merrni për të përhapur fjalën, aq më shumë pikë fitoni. Fituar më shumë pikë rrit shanset e fitimeve tuaja. Ju nuk duhet të dhuroni ose të paguani për t'u përfshirë në dhuntitë tona, megjithatë, duke bërë një blerje në www.thisisblythe.com do të fitoni më shumë pikë që do t'ju japin më shumë shanse për të fituar një çmim.

Fituesit janë zakonisht pjesëmarrës të lirë që kanë bërë ndonjë blerje gjatë dhënies në faqen tonë, sepse ata ishin në gjendje të mbledhin pikët maksimale ndonjëherë të disponueshme për konkursin tonë. Shembull Shembull: Sherryl mori pikë 30 duke na pëlqyer në Facebook, duke ndjekur ne në Instagram dhe Twitter ndërsa Mëndafsh mori pikë 40 duke plotësuar të gjitha Sherryl bëri, si dhe duke bërë një blerje në faqen tonë duke marrë të gjitha pikat në dispozicion. Edhe pse fat është faktori më i rëndësishëm në këtë garë, Mëndafsh ishte fitues duke pasur parasysh faktin se ajo mori pikë maksimale në dispozicion duke marrë të gjitha veprimet e përmendura në faqen e konkursit. Ju lutemi mos u dekurajoni nga kjo pasi disa nga fituesit tanë të çmimit të lirë ishin pjesëmarrës të konkurseve të cilët morën vetëm një veprim specifik.

Që nga gara jonë është plotësisht i automatizuar bazuar në pikat e hyrjes dhe fat, ne nuk mund të: manipuloni konkursin, keni një person të vërtetë për të përcaktuar fituesin ose shtoni veten në konkurs. Ne marrim me qira një kompani të palës së tretë për të trajtuar konkursin tonë për lehtësinë dhe paqen e mendjes, duke mos ditur se asnjë person i vërtetë mund të manipulojë me konkursin. Ne duam t'i mbajmë të gjithë të lumtur që është motoja jonë.

Si mund të gjej një kukull të lirë Blythe?

Ne shpallim falas Blythe dhe dhënien e çmimeve nëpërmjet listës së postës elektronike, chat dhe mediave sociale. Sigurohuni që të Regjistrimi në listën tonë, dhe Ashtu si nesh+ Na ndiqni për të dëgjuar për tërheqjet dhe marrëveshjet. Shikoni tonë Dhuroj faqe për të parë njoftimet e tanishme dhe të mëparshme të dhuroj.

Mirëmbajtja e Blythe

A mund të lani flokët e kukullës së Blythe?

Ju patjetër mund të lani dhe të krehni flokët e kukullës për aq kohë sa ju nuk e lini ujin në kokë. Shampo dhe zbutës i rrobave njihen mirë për pastrim. bëj nuk për të zhytur krejtësisht kokën e kukullës në ujë pasi mund të shkaktojë ndryshkje në mekanizmin e syrit, dhe qerpikët mund të bëhen të thyera. Rekomandohet përdorimi i ngrohtë i ujit për trajtimin e flokëve (rreth 45 Celsius). Pas larjes së flokëve të Blythe-it me zbutësin e rrobave, sigurohuni që të shpëlani mirë flokët, shtrydhni atë për të hequr qafe ujin e tepërt dhe pastaj duhet ta leni të thatë natyrshëm në ajër, si përdorimi i tharëse flokësh, në këtë rast, nuk rekomandohet . Përpara çdo trajtimi të flokëve, është ideale për të hequr kupolën e kokës dhe vetëm lani kokën, kështu që mekanizmi i kokës nuk do të laget.

si të lani flokët blythe

Lundrimi në Uebfaqe

A flet gjuhën time? Ku është përkthyesi?

Po, ne bëjmë! Ju lutemi klikoni në "Anglisht" buton në pjesën e poshtme të majtë dhe zgjidhni gjuhën tuaj. Ju lutemi na kontaktoni nëse nuk mund ta gjeni gjuhën tuaj. Ne do të bëjmë çmos për t'u përshtatur në gjuhën tuaj nëpërmjet Chat ose Email.

Si funksionon kërkimi i produktit?

Kërko për produktet duke futur emrin e produktit ose fjalen në të Kërko Bar në krye të çdo faqeje. Përpiquni të futni një përshkrim të gjerë. Pak fjalë kyçe që përdorni, aq më shumë produkte do të merrni në faqen e rezultateve. Kur gjeni një produkt që ju intereson, thjesht klikoni mbi emrin e produktit ose imazhin e produktit për më shumë detaje.

Renditja e produkteve Blythe

Unë jam duke pasur një problem duke shtuar gjëra të personalizuara në karrocat e mia. Cila eshte zgjidhja?

Kjo është e rrallë dhe mund të ndodhë vetëm kur kalojmë një përditësim të softuerit në faqen tonë të internetit, i cili merr vetëm disa sekonda. Ju lutemi të citoni pajisjen tuaj / kompjuterin, sistemin e operimit, llojin e shfletuesit dhe madhësinë e ekranit kur na kontaktoni - ne do të bëjmë çmos për të dalë me një zgjidhje për ju. Për një zgjidhje më të shpejtë, përmendni çështjen teknike nëpërmjet Chat në fund të djathtë, ne do ta rregullojmë menjëherë!

Nëse po gaboni kur zgjedhni një ngjyrë ose shihni një tablo të produktit me ngjyra të zbehta, vini re se atributi specifik mund të jetë jashtë magazinës, prandaj kontrolloni një herë tjetër ose na kontaktoni për disponueshmërinë. tonë Veshje/Tekstil dhe Pajisje shtesë departamentet po punojnë shumë, edhe pse mund të dalim jashtë magazinës ndonjëherë për shkak të vëllimit të lartë të blerjes ose periudhës së pikut dhe pushimeve.

Si mund ta urdhëroj një kukull Blythe?

Ju lutem vizitoni Produkte faqe. Zgjidhni një produkt që ju pëlqen, shtojeni atë në qerre dhe më në fund vazhdoni Shporte faqe ku ju plotësoni detajet e dërgimit dhe të pagesës. Asnjëherë nuk e ruajmë numrin tuaj të kartës së kreditit ose numrin PIN në bazën tonë të të dhënave ose jashtë linje.

Produkte dhe Paketim

Çfarë është shirit i bardhë në kokën e kukullës? A vjen ajo?

Frequently Asked Questions 1Ne në mënyrë të sigurtë mbyllim kokën për të mbrojtur ballin dhe për të shmangur flokët e çrregullt gjatë transportit. Asgjë për t'u shqetësuar. Mund të hiqet lehtësisht gjatë unboxing.

Cilat janë zgjedhjet e ngjyrës së syve?

Mekanizmi i syve të kukullës ka një përzgjedhje prej katër ngjyrave të syve nga Brown, Blue, Purple, Green, Light Purple, Orange, dhe disa ngjyra më unike. Përveç nëse është një prodhim me porosi Blythe, ngjyrat e syve mund të jenë të rastit / përzierje të ngjyrave të syve të ndryshëm. Sidoqoftë, është e garantuar që ju do të merrni ngjyrën e syrit të ilustruar në fotografinë e tablove të kukullës para se të shtoni në karrocë.

Si mund ta di se çfarë Blythe ka rroba në faqen tuaj të internetit?

Faqja specifike e produktit Blythe do të specifikojë se çfarë ngjyre ose karakteristika ka një kukull Blythe. Për shembull, nëse faqja specifike e produktit Blythe përshkruan kukullën e shitur si Nudo, kjo do të thotë që kukulla vjen pa rroba edhe pse ne zakonisht shtojmë një fustan themelor falas vetëm që mbulon trupin e saj të sipërm, kështu që ajo nuk është plotësisht e zhveshur në shtëpinë e saj të re! Gjithmonë inkurajohet të shtoni disa rroba dhe këpucët për kukullën tuaj të re Blythe.

tonë Blythe Doll Combos faqe ka kukulla Blythe që janë të veshur plotësisht me veshje me cilësi premium dhe këpucë - ata janë të gatshëm për të shfaqur nga-e-box!

Sa e gjate eshte nje kukull Petite Blythe?

Një standard, jo me porosi Petite Blythe është rreth 11 cm or 4.3 inç gjatë.

Sa i gjatë është një kukull Middie Blythe?

Një standard, jo me porosi Middie Blythe është rreth 20 cm or 7.8 inç gjatë.

Sa e gjate eshte nje kukull Neo Blythe?

Një standard, jo me porosi Neo Blythe është rreth 30 cm or 12 inç i gjatë, i afërt me një kukull standarde të Barbie që është 11.5 inç i gjatë.

Çfarë është një Blythe?

"Blythe"Është një kukull modës me një kokë të tepërt dhe sytë e mëdhenj që ndryshojnë ngjyrën me tërheqjen e një vargu. Ka tre (3) llojet kryesore të kukullave Blythe: Neo, I imëtdhe MiddIe. Neo Blythe është 12 inç i gjatë, Middie Blythe është 8 inç ose 20 cm i gjatë dhe Petite Blythe është 4 inç ose 10 cm i gjatë.

Mbrojtja e blerjes

Çfarë është Mbrojtja blerësi?

Mbrojtja blerësi është një grup i garancive që mundëson blerësit në dyqan me besim në faqen tonë të internetit.

Ju jeni të mbrojtur kur:

  • Pika ju urdhëroi nuk arrijnë brenda afatit të premtuar nga shitësi.
  • Elementi që ka marrë nuk është përshkruar si.

Shipping

A ju dërgoni në vendin tim?

Yes, we are proud to offer international anijeve shërbimet që aktualisht operojnë në vendet dhe ishujt 200 në mbarë botën. Asgjë nuk do të thotë më shumë për ne sesa të sigurojmë klientët tanë vlerë të madhe dhe shërbim. Ne do të vazhdojmë të rritemi për të përmbushur nevojat e të gjithë klientëve tanë, duke ofruar një shërbim përtej çdo pritjeje kudo në botë ... Po, ne anije kudo në botë! Pjesa më e mirë është: është tërësisht falas! Ne sigurojmë përpunim të lirë, transportim dhe trajtim, dhe ne do të paguajmë çdo tarifë doganore ose kufitare.

Sa është transporti?

Ne Sigurimi Transporti FALAS në çdo mënyrë kudo në botë. Ne e bëjmë këtë duke u lidhur me agjentët më të mirë të transportit dhe doganave, si dhe duke punuar me marrëveshjet e anijeve të mëdha me ofruesit e shërbimeve në mënyrë që të mund të shijoni Blythe pa u shqetësuar për dërgimin dhe dërgimin.

Si mund ta gjej rendin tim?

Për të ndjekur porosinë tuaj, ju lutemi shkoni në Ndjekja, futni numrin tuaj të ndjekjes dhe klikoni mbi Kërko. Ju lutem vini re se duhet 3-10 ditë për të përditësuar informacionin e transportit në internet. Për transportin e përshpejtuar, duhet të përditësohen në internet 3-5 ditë.

Nëse e gjen gabimin "Nuk u gjet" në faqen e Ndjekjes, ju lutem jepni pak kohë për të ndjekur përditësimin pasi që porosia juaj është ndoshta mjaft e fundit dhe kjo është normale për urdhërat e lirë të transportit. Ne procesin e urdhrave tuaj 7 / 24 përfshirë fundjavave dhe pushimeve edhe pse procedura e dorëzimit është deri në kompaninë e transportit që ata nuk mund të punojnë / dorëzojë në fundjavë.

Sa kohë duhet për të arritur një parcelë?

Ne punojmë fort 7 / 24 për të përpunuar dhe dërguar porosinë tuaj. Transportimi merr 7-45 ditë varësisht nga vendndodhja dhe mënyra e transportimit. Ju gjithashtu mund të referoheni në tonë Shipping & dorëzimit faqe.

Për urgjente dhe dërgesa të përshpejtuara për një produkt të veçantë, ju lutemi zgjidhni "Përshpejtuar" në produktin Kutia e lëshimit "Transport". Standardi i anijeve aktualisht është zgjedhja më e popullarizuar dhe ju do të kurseni të paktën dy ditë për dorëzim në krahasim me Transporti FALAS metodë.

Transport falas: 25-38 ditë (anijet brenda tre (3) ditë pune)

Standard Shipping: 16-29 ditë (anijet brenda dy (2) ditë pune)

Agjent i përshpejtuar: 8-21 ditë (anijet e së njëjtës ditë)

Si llogariten shpenzimet e transportit detar?

Ne paguajmë për tarifat tuaja të transportit, trajtimit dhe kufirit për të gjitha produktet e listuara në ThisIsBlythe.com - kështu që është tërësisht falas.

Për transportin e përshpejtuar, shpenzimet llogariten në bazë të metodës së transportit (ajrit, detit ose tokës) dhe peshës / vëllimit të produktit. Për të parë koston më të azhurnuar të transportit të shpejtë, ju lutemi kontrolloni në faqen e produktit të veçantë, duke përdorur Dropdown Shipping tipar. Për më shumë detaje se si llogariten kostot e transportit detar, ju lutem na kontaktoni direkt.

çmimi

A keni ndonjë kod kupon në dispozicion? Si mund ta shpengosh njërin?

Përditësimi: Ne ndërpreu shërbimin tonë të kuponit në gusht 2019.

Për të shfletuar kodet promo më të fundit për të ruajtur në kukullat dhe aksesorët e Blythe, vizitoni faqen tonë Coupons faqe.

Për të rimbursuar një kod kupon:

  1. Shto artikuj në karrocë tuaj
  2. Ecni në faqen e sigurt të arka
  3. Fut kodin e promocionit në "Karta e Dhuratës ose Kodi i Zbritjes "
  4. Kliko Aplikoni.

Ju mund të shkruani kod promo në rastin e sipërm ose të vogël - ata të gjithë punojnë edhe pse kopjoni dhe ngjisni është metoda më e mirë për të përdorur një kod kupon. Në këtë shembull, të dy format janë në rregull: "me co ne shtepi" OSE "ME CO NE SHTEPI". Megjithatë, mos përfshini hapësirë ​​ose ndonjë karakter të veçantë në kodin tuaj kupon.

Mund të kombinoj kodet e ndryshme të kuponave?

Sistemi ynë pranon vetëm një kod kupon, prandaj nuk mund të kombinosh kodet e shumta të kuponave.

Për shembull, mund të keni parë kodet e ndryshme të kuponit Blythe në tonë Facebook faqe si edhe ne listën e postës elektronike. Ju mund të përdorni vetëm një (1) kupon / kodin promo për porosi.

A kupon kodin tim kupon?

Po, kodi i kuponit përfshin transportin. Meqë ne ofrojmë të anijeve dhe trajtimit të lirë, ju nuk duhet të shqetësoheni për ngarkesat e dërgimit. Megjithatë, kodet e kuponeve nuk zbatohen për shërbimet Premium Express të transportit (5-7 ditë ofrimit të shpejtë).

Ku mund të gjej një marrëveshje të veçantë?

Ju lutem RegjistrimiKjo është Blythe për të marrë marrëveshje të veçanta dhe pazaret. Është e lirë të pajtohesh në listën tonë të e-mailit pa detyrim, ku do të marrësh zbritje Blythe, njoftime për dhuroje, marrëveshje VIP dhe foto me porosi të kukullës së Blythe. Ju mund të çabonoheni në çdo kohë. Ne kurrë nuk e shesim informacionin tuaj.

New: ne tani mund të krijojmë kodet e zbritjes doganore në kërkesën tuaj: Emri + Shuma e zbritjes! Shembull: ASHLEY10. Është e dobishme nëse dëshironi të habitni një mik apo blerjen e produkteve për një organizatë jofitimprurëse. Vetëm abonentët tanë mund të përdorin Kodi kupon i personalizuar tipar. Përmendni "KKK" kur na kontaktoni për më shumë detaje.

Pse është gjithçka kaq e shtrenjtë?

Ne në fakt ofrojmë çmime me shumicë për klientët tanë të dashur, të cilët janë kryesisht personalizues të Blythe dhe dëshirojnë të kursejnë paratë për kukulla dhe pajisje. Ju lutem vini re se çmimet tona përfshijnë tarifat e anijeve, trajtimit dhe kufirit - sigurohuni që të jeni sa më mirë që të jetë e mundur. Ju lutemi referojuni Blogut tonë artikull për të mësuar më shumë për arsyen se pse kukulla Blythe janë të shtrenjta.

Këshillë: Ju mund të blini tuajin Blythe kukull, rregulloje me Tools dhe aksesorë, dhe rishes me një çmim më të lartë në tregjet e tjera. Konsumatorët tanë personalizues, udhëtarët dhe nënat e qëndrimit në shtëpi aktualisht bëjnë shumë para duke përshtatur një kukull Neo dhe duke e shitur atë. Markup i preferuar është minimumi 400%. Le të themi se një kukull joshëse Neo ju kushton $ 150 me përbërjen e plotë dhe rrobat, mund ta shisni atë kukull me porosi Blythe për minimumin $ 600 varësisht se sa burime dhe kohë hynë në atë kukull. Përsëri, këto çmime do të varen gjithashtu nga sa shpejt një customizer do të donte të shiste kukulla e tyre me porosi Blythe.

Akuza

Pse u refuzua pagesa ime?

Mund të ketë disa arsye të ndryshme që po shihni një mesazh gabimi të rënies ose pagesa juaj nuk do të kalojë.

Nëse tuaj debiti ose kartë krediti u refuzua, kontrolloni për të parë nëse:

Karta juaj është e skaduar ose është e vjetëruar- nëse skadon kartela ajo do të refuzohet.

Ju duhet të konfirmoni kartën tuaj- karta juaj mund të duhet të kalojë përmes një procesi konfirmimi.

Kompania juaj e kartës së kreditit ose banka ka më shumë informacion- nëse hapat e mësipërm nuk e zgjidhin çështjen, mund ta telefononi kompaninë tuaj të kartelës për të identifikuar problemin. Nëse ende mund të përdorni kartën tuaj, provoni përsëri transaksionin tuaj.

Nëse pagesa juaj nuk do të procesohet me llogarinë tuaj bankare ose jeni ende duke pasur probleme me kartën tuaj- përpiquni të ndryshoni mënyrën tuaj të pagesës në arkë.

A ishte kredituar kartela ime e kreditit dy herë?

Ndoshta nuk u akuzua shumë herë pasi ne e përdorim të sigurt PayPal dhe Shirit për metodat e pagesës. Kur banka juaj bie ose nuk nderon pagesën, do ta shihni faqen tonë të pagesës së pagesës që do të thotë që pagesa juaj nuk ishte e suksesshme prandaj karta juaj nuk u ngarkua. Nëse jeni i shqetësuar për këto akuza, ju lutemi kontaktoni bankën tuaj për më shumë informacion.

Shporta

×