Kukulla Blythe

Blythe Dolls Original Neo TakaraKështu që ju keni zbuluar këtë kukull kurioz me sy të madh të quajtur Blythe dhe duhet të keni një për vete. A jeni si koleksionistët më të mëdhenj, të cilët me gjasë kanë hyrë në një foto të një kukulle të çuditshme por të bukur dhe kanë dashur të gjejnë më shumë për të gjetur kukulla të tilla në Japoni dhe Kinë? Nëse jeni duke kërkuar për të parë se ku mund të blini Kukulla Blythe nga një burim i besueshëm pa pasur nevojë të udhëtojë nëpër planetin; edhe ju jeni në fat, sepse ju mund të blini kukulla tuaj të dashur dhe gjithashtu e kanë dorëzuar atë në shtëpinë tuaj pa asnjë kohë Kjo është Blythe. Në rast se do të preferonit të blini Blythe Dolls nga një dyqan fizik, nuk ka dyqane që i mbajnë ato në SHBA, kështu që zgjedhjet tuaja zakonisht janë të kufizuara.

Nëse nuk e njeh Blythe-in sipas titullit, mund ta njohësh atë nga sytë. Ajo menjëherë njihet nga koka e saj e gjelbër e çuditshme, me sy të çuditshëm të stilit të mangas që ndonjëherë ndryshojnë ngjyrën; pamja e saj është paksa e pavlerë. Kukulla Blythe kryesisht flokët e stilit geek-elegant të sportit - një skaj i trashë, ngjyrë të ngjyrosur ndonjëherë me ngjyra të ndryshme - dhe përcjell veshjet e stilit të vjeshtës. Ajo është diku midis Zooey Deschanel dhe Katy Perry kombinuar - përveç se ajo është një kukull.

Blythe është një industri e madhe, por nuk filloi në këtë mënyrë. Koka e madhe dhe sytë e mëdhenj e bënë kukullat shumë të frikshme për fëmijët e vegjël për të luajtur me të, dhe Blythe u braktis vetëm pas një viti pas krijimit të saj. Por pothuajse 30 vite më vonë, një zgjim Blythe ndodhur. Gina Garan, një ish-producent televiziv në Nju Jork, u dha një të parë Kukull Blythe me një shok. Takara, një kompani lodrash japoneze, filloi të gjeneroje ndryshime të reja të Blythe-it një vit më vonë.

Blythe mund të kishte mbetur një shënim në historinë kukull, po të mos ishte për botimin e saj në 2000 të "Kjo është Blythe" nga dashur Gina Garan, e cila ndihmoi në rivendosjen e famës së kukullës.

Aktualisht ekzistojnë konventa të Blythe në të gjithë planetin, përfshirë Nju Jorkun, Barcelonën dhe Berlinin, ku mijëra tifozë të Blythe mblidhen çdo vit. Blythe ka paraqitur edhe në fushatat e marketingut për Sony së bashku me Alexander McQueen.

Blerja e Blythe Dolls

Blythe Kukulla Box Neo Blythe Joanna GentianaPara se të bleni Blythe tuaj të parë të sigurt për të lexuar përshkrimin e kukull ju jeni duke blerë për të siguruar që të ketë madhësinë origjinale Blythe; kukulla Madhësia miniaturë janë vetëm rreth 3 inç origjinal është rreth 12 inç. Ndërsa kukulla e imët janë adorable në mënyrën e tyre ata nuk janë saktësisht të njëjtën cilësi si kukulla të plotë dhe nuk kanë sy që janë të këmbyeshme. Pra, në rast se shihni një çmim të pabesueshëm, sigurohuni që të kuptoni se cilën kukull po bleni.

Pra, si mund ta dalloni nëse po merrni një çmim fantastik për të marrë një kukull? Ka kaq shumë versione të ndryshme të Kukulla Blythe çdo vajzë ka një fytyrë tjetër, flokë, ansambël dhe emër. Ka një vend të mrekullueshëm që liston çdo version kukull dhe sa mesatarisht një individ ia vlen ta blejë atë. Vizito këtë URL për të hulumtuar për të parë nëse fantazia juaj është në gamën tuaj të çmimeve. Kukulla e parë Kenner janë jashtëzakonisht të shtrenjta ndërsa Takara Blythes janë më të zakonshme për mbledhësit.

Kukulla Custom Blythe

Një tjetër kukull që mund të gjesh është se a me porosi Blythe. Artistët ose "customizers Blythe" blejnë kukulla dhe pastaj i marrin ato mënjanë dhe u japin atyre ndryshime - kjo mund të përfshijë një ri-rrënjë të re të flokëve, zvogëlimin e flokëve, patate të skuqura të reja, përbërjen e freskët të fytyrës dhe veshjet. Këto kukulla janë një lloj i bukur dhe i bukur. Ata janë më të shtrenjtë për shkak të kohës dhe punës që ka shkuar në to, por janë të vlefshme për disa koleksionistë pasi që janë bërë me porosi dhe për këtë arsye nuk kanë një etiketë fikse të çmimeve.

Mënyra më e shpeshtë për të marrë kukulla Blythe është përmes Kukullave ThisIsBlythe Blythe. Në këtë faqe, ju mund të gjeni kukulla të reja, të personalizuara dhe të përdorura nga shitësit vendorë dhe botërorë. Ju zakonisht mund të merrni një përzgjedhje të gjerë dhe mund të merrni një çmim të arsyeshëm. Kenners Vintage gjithashtu mund të jetë e vendosur në ThisIsBlythe Blythe Dolls.

Kukulla Nudo TBL Neo Blythe

Ju mund të blini nudo ose fabrikë Blythe direkt nga tonë online dyqan. Ne në mënyrë tipike bartim kukulla të reja lirimi dhe një koleksion të vogël, por një përfitim shtesë që mund të blesh rroba dhe pajisje nga dyqani i njëjtë. Ndër gjërat më emocionuese, koleksionistët modernë të kukullave të Blythe-it, si për të kryer së bashku me kukudhët e tyre, është t'i vishen ato në veshjet personale, disa të blera por shumë të krijuara me dorë. Disa grumbullues të guximshëm madje bien apo gdhendin kukudhët e tyre, duke i dhënë asaj një grin të vogël, për shembull.

Tregje të tjera për Blythe Dolls

Aktualisht, nuk ka dyqane ose dyqane që shesin Blythes më. megjithëse Kjo është Blythe në internet ka gjithçka në lidhje me Blythe nga botimi i kufizuar dhe Blythes më i njohur deri tek aksesorët, rroba edhe me shume. Gjetja e Blythes mund të jetë e vështirë në një botë të madhe. Gjetja e Blythe që po kërkoni është pjesa më e vështirë. Ne ofrojmë kërkimin më të azhurnuar për të gjetur zgjedhjen më të mirë të kukullave Blythe. Ne sinqerisht shpresojmë se ju do të gjeni atë që ju po kërkoni. Shiriti i kërkimit është gjithashtu në dispozicion për të tërhequr nga artikujt më aktualë për të gjithë spektrin e kukullës Blythe për shitje.

Ne po festojmë vitin tonë 20th në biznes - faleminderit për mbështetjen tuaj!

TOP DHNI TANI DOLL BLYTHE TANI

Regjistrohu për listën tonë për të fituar një Blythe!

* tregon kërkohet

Shporta

×