Çdo gjë që duhet të dini rreth mbledhjes së kukullave të Blythe

Mbledhësit gëzojnë grumbullimin e të gjitha llojeve të gjërave. Ata mund të mbledhin pulla, monedha, lodra, ose në këtë rast, Blythe kukulla. Nëse keni zbritur në këtë faqe, shanset janë që ju të jeni një fanatik i Blythes dhe të kërkoni për sende të reja për të shtuar në koleksionin tuaj.

Historia e kukullave Blythe daton gjatë gjithë rrugës për në 1970 kur projektuesi Allison Katzman krijoi këto lodra me sy të mëdhenj dhe të bukur. Për fat të keq, ata nuk ishin shumë të popullarizuar në mesin e fëmijëve dhe u ndërprenë një vit më vonë. Kush do të kishte menduar se një ditë ata do të ishin një artikull kolektor i njohur për të gratë!

Në 2001, Gina Garan i ri-zbuloi ato dhe filloi t'i shfaqte ato përmes fotografisë. Mbledhja e tyre u bë një hobi, dhe ajo i përdori për të treguar histori. Përfundimisht, kukulla Blythe arriti në një treg të pashfrytëzuar dhe sot është shumë popullor.

Pse janë kukulla Blythe so popular?

Nuk është çudi që këto kukulla të bukura, unike dhe të personalizueshme po rriten në popullaritet dhe të bëhen hobi i këndshëm mes koleksionistëve. Ky hobi daton shumë prapa, por aftësia për të postuar fotografi në mediat sociale ka çuar më shumë gra që të ndajnë koleksionin e kukullave me botën më shumë se kurrë më parë.

Shpesh, çdo kukull ka një rëndësi të veçantë. Ata mund t'i ngjajnë një shoku, një anëtari të familjes ose një karakter fiktiv. Jo vetëm që janë argëtuese për të mbledhur, por gjithashtu u japin mbledhësve një mënyrë të mahnitshme për të treguar tregimet dhe për t'i ndarë ato me ata rreth tyre.

Këtu janë disa nga arsyet kryesore pse kukulla Blythe janë aq popullore:

 • Mbledhja unike duhet të ketë
 • Veshja e tyre lart e poshtë është e këndshme
 • Këto kukulla mund të përdoren për të treguar një histori
 • Ato mund të përshtaten me pëlqimin e kolektorit
 • Një mënyrë e shkëlqyer për t'u lidhur me njerëzit që mbajnë të njëjtin interes

Ky koleksion është me të vërtetë një komunitet mbarëbotëror, që do të arrijmë pak më vonë. Por së pari, ne duam të hidhen në llojin 3 të kukullave Blythe që mund të merrni. Nëse dëshironi, mund të investoni në një version origjinal, një artikull të kolektorit shumë të lakmuar. Megjithatë, në shumicën e rasteve, koleksionistët modernë do të rrinë në këto madhësi 3:

Madhësitë e ndryshme u japin grave një mënyrë për t'u ngjajnë familjeve dhe për t'u bërë krijuese me koleksionin e tyre. Kukulla Blythe janë të njohur për kokën e tyre të tepërt, trupat e pakta dhe sytë e mëdhenj që lëvizin me tërheqjen e një vargu. Disa madje vijnë me pjesët e trupit që lëvizin. Sidoqoftë, përfitimi kryesor i këtyre personazheve është se ata janë aq të përshtatshëm.

Mënyrat për të personalizuar kukullën tuaj

Kur bëhet fjalë për kukulla të personalizuara të Blyth, kufiri i vetëm është imagjinata juaj! Mund të rregulloje ndonjë ose të gjitha këto si më poshtë:

 • Ngjyra e flokeve dhe e syve
 • Pozicioni i syrit (duke e bërë kukullën tuaj të duket sikur është në gjumë ose duke shkelur)
 • Mattifying (duke hequr shndrit kukull për të marrë fotografi më të mirë)
 • Makeup (pikturë me buzëkuq, skuqem, eyeshadow)
 • Veshje dhe pajisje, të tilla si syze ose këpucë
 • Tiparet e fytyrës (ndoshta ju doni të shtoni një buzëqeshje të vogël, buzë të foshnjës ose dhëmbë)

Në dyqan tonë, ju do të jetë në gjendje për të marrë në duart tuaja të bukur, një nga një lloj kukulla Blythe. Ne kemi një gamë të gjerë të Pajisje Blythe, sytë, qime, veshje, mjetet dhe furnizimet. Nëse nuk keni kohë për ta përshtatur atë, thjesht shfletoni nëpër tonë koleksion bestseller. Ne jemi të sigurt që do të shihni atë që ju pëlqen!

Ju gjithashtu do të keni mundësi të blini Blythes lakuriq nga dyqani ynë online. Ju mund t'i përdorni këto për të praktikuar aftësitë tuaja të personalizimit.

Shikoni përmes mbledhjes tonë

Ndonjëherë, as nuk duhet të rregulloje një kukull për ju të biesh në dashuri me të. Seksioni ynë për Kukulla Neo Blythe, për shembull, ka mbi opsionet 1,000 për të zgjedhur. Ne jemi të sigurt që do të gjeni atë që kërkoni tani. Jo vetëm që do t'ju kursejë kohë, por ndoshta do të kurseni ca para në proces!

Bëhuni pjesë e kësaj bashkësie në botë

Gjithmonë është kënaqësi të shkosh në internet dhe të shikosh kukullat e njerëzve të tjerë. Ata të gjithë kanë personalitete dhe stile të ndryshme, dhe ju mund të merrni ide të freskëta nga mbledhësit e kukullave të tjerë Blythe.

Gratë gjithashtu kanë bërë shumë miq përmes këtij hobi. Ka pasur takime ku njerëzit mblidhen personalisht për të ndarë koleksionin e tyre. Shumë gra do të pajtoheshin që angazhimi i komunitetit është kulmi i mbledhjes së tyre. Është mirë të punosh kaq shumë për këto kukulla dhe pastaj të jesh në gjendje t'i ndajësh me botën.

Në një intervistë me Garan, ata e pyetën nëse merr ndonjëherë fotografi me kukulla nga e gjithë bota, të cilave ajo iu përgjigj po. Ajo përmendi se ka mbi 100,000 foto të kukullave Blythe në Flickr dhe se njerëzit i dërgojnë ato foto e veshjeve të punuar me dorë për ta gjatë gjithë kohës. Këto e-mail vijnë nga e gjithë bota, duke përfshirë vendet si Rusi, Gjermani, Spanjë, Tajlandë, Kanadëdhe Shtetet e Bashkuara.

Mendime përfundimtare

Blythes janë një mënyrë e shkëlqyer për të gratë për të mburrem, prishin, dhe kënaq veten në një koleksion unik dhe të veçantë. Gjithkush ka një "gjë", dhe për shumë gra, gjëja e tyre është kukulla Blythe! Ka vetëm aq shumë gëzim, argëtim dhe pasion për këtë hobi. Përdoruesit marrin për të dizajnuar veshjet e reja, për të marrë fotografi të kukullave të tyre dhe për t'u lidhur me të tjerët.

Për më tepër, ju do të gjeni një përzgjedhje të madhe të kukulla Blythe këtu në faqen tonë të internetit. Ne mbajmë më të mirën me porosi OOAK Kukulla Blythe në treg. Kjo ju kursen kohë, para dhe energji duke kërkuar modelet më të mira përreth. Ne kemi gjithçka nga modele të botimit të kufizuar te veshjeve dhe aksesorëve cilësor.

Në Kjo është Blythe, ju do të gjeni gjithçka që ju nevojitet për mbledhjen tuaj, qoftë kjo një çift i ri Rrobat e Blythe ose një karakter krejt të ri. Me ne, ju mundeni krijoni kukullën tuaj ose zgjidhni një nga tonë me porosi Blythes mbledhjes. Çmimet shkojnë në varësi të asaj që kërkoni, por ne kemi shumë kukulla të lira Blythe për t'ju ndihmuar të filloni mbledhjen tuaj.

Check out tonë kukulla për shitje sot - ne jemi të sigurt që do të gjeni një për të shtuar në koleksionin tuaj!

Vizitoni tonë FAQ seksioni ose https://www.thisisblythe.com për të zbuluar më shumë tani!

Regjistrohu për listën tonë për të fituar një Blythe!

* tregon kërkohet

Shporta

×