Çfarë është një kukull Blythe?

Pse Kukullat Blythe janë kaq të njohura?

Nga trashëgimia e Barbie dhe Lakra Patch Kids vjen një epokë e re e kukullave, Kukulla Blythe. Si Barbie, Neo më e njohur Blythe kukulla janë kukulla të modës që qëndrojnë 12 inç ose 30 cm të gjatë me një kokë dhe sy të madh, të cilat ndryshojnë ngjyrën nga një tërheqje e një varg. Ata mund të vijnë me pjesë të lëvizshme të trupit, siç janë duart shtesë të gjestit për një ngarkesë shtesë. Sharmi dhe tërheqja unike e këtyre kukullave burojnë nga personazhet e adhurueshëm që ata portretizojnë. Surpriza e asaj që ju merrni bën për një pritje emocionuese. Në rast të rrallë që stili i veçantë i kukullës nuk është sipas shijes tuaj, ju gjithashtu mund të rregulloni veshje që i përshtaten shijes tuaj. Sytë mund të ndryshohen për tu përputhur me një veshje ose personalitet specifik. Një kordon që del nga pjesa e pasme e kokës do të mbyllë sytë dhe do t'i ndryshojë ato në një ngjyrë tjetër. Drejtimi i syve gjithashtu ndryshon në proces. Do të keni mundësi të blini veshje shtesë dhe, me disa hulumtime, të gjeni modele për të qepur rrobat tuaja. Këto kukulla janë arti i cili lidh lidhjet e zemrës. Të entuziastët e kukullave sentimentale do të përfundojnë koleksionin e tyre me këto kukulla dhe do të ruajnë kënaqësinë për vitet në vazhdim.

Sa Tall është një Doll Blythe? Çfarë Madhështesh Keni Blythe Doll?

Ka lloje të 3 Kukulla Blythe për shitje: Neo, MiddIedhe I imët. Neo Blythe është 12 inç ose 30 cm i gjatë, Middie Blythe është 8 inç ose 20 cm i gjatë dhe Petite Blythe është 4 inç ose 10 cm i gjatë.

Kur Blythe Dolls Krijuar dhe Who Designed Blythe Doll?

Kukulla Blythe u krijuan fillimisht në 1972 nga Allison Katzman dhe u prodhuan nga Kenner, por nuk u pritën mirë si lodër për fëmijë. Ky model është prodhuar vetëm për një vit. Më vonë Gina Garan përdori një kukull Blythe si temë në shumë fotografi dhe publikoi një libër të quajtur Blythe Style, i cili tregoi kukullën e saj Blythe si modelin për modelet e saj.

Cilat janë disa karakteristika të kukulla Blythe?

Këto kukulla janë të shkëlqyera si sende të kolektorit dhe bëjnë një lodër të shkëlqyeshme për fëmijët dhe të rriturit njësoj. Koka e tyre gjigande, sytë dhe lëkura me shkëlqim i vendosin këto kukulla pavarësisht nga kukulla të tjera, megjithëse ato janë gjithashtu të disponueshme me fytyra më pak të shkëlqyera. Nëse preferoni një mbulesë matte, mund të mbulohet një pastrues me mat. qime është vënë në copë kokën e kukullës dhe është në dispozicion në një larmi ngjyrash. Këmbët janë bërë nga gome të trasha që i bën ata të kthyeshëm. Armët dhe trupi i sipërm janë bërë nga një plastike e vështirë dhe nuk janë aq fleksibël nëse nuk kaloni në opsionin e trupit të bashkuar. Ata do të kenë një sërë sy patate të skuqura, hairstyle, dhe qëndrim. Kukullat e rregullta Neo Blythe janë të shkëlqyera nëse planifikoni të bëni shumë modifikime për të ndryshuar pamjen e aksioneve ose nëse dëshironi të blerje tuaj aksesorë dhe rroba për ta.

Si ta personalizoni një kukull Blythe?

Mund të bëhen modele tek kukullat për të ndryshuar pamjen e syve ose për të ndryshuar shikimin e tyre për tu dukur më i lartë. Blerja nudo e rregullt Kukulla Neo Blythe preferohen për ata që planifikojnë të modifikojnë kukullat. Në këtë mënyrë ajo nuk heq vlerën e shitjes së koleksionistit dhe zvogëlon disa nga streset për ata që janë të ri në modifikimin e kukullave. Më poshtë është një listë e disa prej modifikimeve që njerëzit kanë bërë: Përshtatje e Avancuar

  • Zmerilim, heqjen e veshjes së jashtme të fytyrës dhe kozmetikës, rilyerjen
  • Blerja e copëzave të syve të tjerë
  • Shtimi i një kordoni tërheqës shtesë në mënyrë që njëri të mbyllë sytë (i quajtur kordon tërheqës për gjumë) dhe tjetri i ndryshon ato - kjo mund t'i mbajë sytë të mbyllur për një kukull gjumi
  • Gdhendje duke përdorur dremels për të ndryshuar formën e fytyrës dhe buzëve ose duke përdorur sculpey për të ndryshuar estetikën e fytyrës
  • Rerooting flokët Blythe

Ka raste kur përshtatja e Blythe mund të bëhet e komplikuar. A nuk keni kohë të përshtatni një? Vizito faqen tonë Custom Blythe Doll seksion për të shfletuar kukulla me porosi Blythe dhe shihni nëse ju pëlqen një. Çdo kukull me porosi të listuara në faqen tonë është krejtësisht unike dhe ato mund të kërkojnë ditë për t'u përshtatur në disa raste.

Sa është një Doll Blythe? Cila është kostoja e përafërt?

Kur kërkoni një kukull Blythe për shitje, mund t'i shihni ato rregullisht nudo Blythes filloni nga 49 $. Lëshimi origjinal i kukullave Blythe nga 1972 fillojnë me $ 3500 sepse ato janë artikuj të rrallë të koleksionistit. modern Kukulla Custom Blythe varg nga $ 180- $ 5500 në varësi të artistit dhe nivelit të personalizimit.

Nëse bleni një kukull Blythe sot, ka shumë të ngjarë të ketë trefish në vlerë brenda pak vitesh. Disa nga koleksionistët tanë të dedikuar për kukull në këtë është Blythe arritën në një kukulla 2000 që thërrasin! Kjo është një mundësi e madhe për investime pavarësisht se jeni koleksionist kukullash ose një përshtatës.

Kukulla Blythe janë ideale për dhurata, pushime, fotografi kukullash, dhurata për ngrohjen e shtëpive, studiot e filmave dhe animacioneve, kompani anime, filma, studiot e artit, vizatimi dhe piktura, vetë-dhurata, qëllime personalizuese, dhurata për Krishtlindje, dhurata për ditëlindjen e fëmijëve, konferenca për kukulla , shfaqje dhe panaire.

Cilat janë disa këshilla për Newbies Blerja e tyre të parë kukull Blythe?

Nëse jeni të ri në botën e Blythe dhe kërkoni për një Doll Blythe në shitje, kukulla Blythe tonë ka kuptim për shkak të çmimit pikë dhe për ju për të parë nëse doni të investoni më shumë në një kukull me porosi Blythe koleksion.

! Ju jeni shumë të rekomandoni për të blerë kukull Blythe tuaj dhe produktet vetëm në faqen tonë të internetit për të shmangur kukulla të shtrenjta, me erë të keq dhe thyer diku tjetër. Çdo ditë, klientët e rinj kthehen te ne duke u ankuar se kukulla e tyre nga një faqe tjetër interneti ose dyqan erë të kalbur dhe plastike të keqe. Shumë klientë të tjerë gjithashtu na thanë se kompanitë e tjera nuk i kanë dërguar fare kukulla. Ne gjithashtu morëm disa ankesa se ka pasur tarifa të fshehura, taksa të larta doganore dhe taksa si dhe vështirësi në marrjen e paketave të tyre kur janë blerë diku tjetër. !

Kukullat dhe produktet tona nuk kanë ndonjë erë të pakëndshme, trupi i kukullave nuk erë si plastike apo kimike, dhe flokët tanë të kukullave me cilësi të lartë nuk janë të ndotura ose të venitur. Kur blini nga ne, ju po blini gjithashtu parukë me cilësi të fibrave të bëra me dorë që do të zgjasin për gjithë jetën. Produktet tona janë punuar me dorë, plotësisht të testuar dhe provuar pastaj dërguar. Kjo është garancia jonë. Keta jemi ne, Kjo është Blythe.

Ju lutem vini re se ne nuk mund të mbajmë përgjegjësi nëse blini produktet tuaja Blythe diku tjetër, si faqet e mëdha të tregtisë elektronike dhe dyqanet e tjera online të punuar me dorë. Na kontaktoni nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë.

Blej Blythe Doll Tani

Regjistrohu për listën tonë për të fituar një Blythe!

* tregon kërkohet

Shporta

×