Blythe

Maj 2nd, Hits
Përshëndetje nga Tokio!

blythe asianËshtë e bukur dhe e butë këtu në Tokio, lulet e qershisë kanë lulëzuar dhe tani gjethe të gjelbra po marrin pemët. Javën e kaluar, unë isha në NYC për hapjen e ekspozitës Theater ALFORT me titull Lilliput që është një art instalimi duke përdorur Blythe si lëndë. Teatri ALFORT kolektiv i artit nga Japonia debutoi në galerinë tonë (Galeria LELE) në Daikanyama dy vjet më parë. Lilliput ishte shfaqja e tyre 2nd në LELE dhe ishte një instalim i ri duke përdorur Blythe si një medium artistik. Nëse keni ndonjë mundësi, vizitoni galerinë hanahou në Soho për të marrë pjesë në këtë shfaqje interaktive. (Ju do të dini se çfarë dua të them kur të arrish atje!)

Ekspozita "Panairi i Varieteteve" është duke u shfaqur tani në Galerinë LELE. Kjo përzgjedhje është një nga më të mirat ndonjëherë dhe shumë prej kontributeve janë fitues nga Konkurset e Kaluara të Bukur të Blythe.
Dhe duke folur për Konkursin e Bukurisë Blythe, gjysmë-finalistët janë përzgjedhur për tre kategoritë: "Bukuri Natyrore", "Bukuri e Veçantë" dhe "Bukuroshe e Pakta" nga e gjithë bota. Tani ju takoni juve dhe gjyqtarëve për të bërë zgjedhjen përfundimtare. Votimi do të fillojë në qershor - më shumë informacion do të jetë në faqen tonë të internetit.

blythe evropianeFaleminderit që keni marrë kohë për të lexuar përmes këtij mesazhi. Ju lutem më lejoni të di kur zbres nga dyqani ynë në Tokio, ne duam të takohemi me tifozët e Blythe nga e gjithë bota, kështu që na lëshoni një linjë, herën tjetër kur jeni në Japoni!

Gëzuar deri në pranverë!


Shkurt 1st, 2005
Dita e Shën Valentinit

A e dini se në Japoni vajzat i japin djemtë dhurata në Ditën e Shën Valentinit? Jo anasjelltas. Zakonisht është çokollata dhe është një mundësi një herë në vit për një vajzë që të tregojë se ajo është e interesuar për dikë. Por në Mars 14 ne kemi "Ditën e Bardhë". Kjo është kur djemtë mund t'i kthejnë një dhuratë vajzës për të treguar se ata janë gjithashtu të interesuar. Djemtë zakonisht u japin vajzat dhurata "të vërteta" në atë ditë të veçantë. Mendoj se është bukur. A nuk jeni? Për të ndihmuar djemtë të dalin me ide për dhuratë të përsosur ne krijuam një Petite në të kuqe ulur në një divan të vogël të quajtur "I Love You It's True". Ndoshta bashkëshorti im do të më blejë një. Por së pari unë kam për të marrë atë disa çokollatë

blythe ulur në një karrigeNjë grup i ri i veshjes i quajtur "Street Flash" sapo doli. Ajo vjen me një kapak të kthyeshëm të thurur në qafën e zezë dhe të kuqe, të zezë, të zezë dhe të zezë, pantallona kaki me rrip dhe zinxhir, çipin me zinxhir, një thes sportive, një skaj të kuq rozë, këmbë të zeza. Ka qenë një kohë që kemi bërë një grup veshje dhe sendet në këtë grup është shumë e dobishme dhe e lehtë për të koordinuar.

Në Galerinë LELE, ne kemi një ekspozitë të koleksionit antik të kimono Mamechiyo. Ajo është një artist kimono moderne dhe shumë popullor këtu në Japoni. Ajo është shpesh në emisionet televizive dhe është paraqitur në revista si një specialist në artin e kimonosës bashkëkohore. Ajo gjithashtu krijon produkte origjinale dhe ka disa libra të botuar me fotografi të marrëveshjeve të saj kimono. Petite Blythe i Mamechiyo doli në janar dhe Neo Blythe e saj do të dalë në fund të marsit. Ata quhen "Margaret Meets Ladybug". Neo është Margaret dhe Petite është Ladybug. Një përrallë shumë e bukur dhe prekëse e miqësisë, Margaret bën miq me një qesharake të vogël dhe ata shkojnë në pikniqe së bashku dhe të mbajnë çaj partisë.

blythe stilin e rrugësDuke folur për kimonos, Mars 3 është Dita e Peach Blossom kur vajzat festojnë si vajza. Ne marrim të gjitha kukudhët tona dhe i shfaqim ato në lagjet kryesore të jetesës dhe i shërbejmë kukullave verë dhe ëmbëlsira. Ne patjetër do të festojmë këtë festë të veçantë në Junie Moon këtë vit! Shpresoj se ju do të too!

blythe veshjeKeni një shkurt të dashur! Deri herën tjetër,


March 1st, 2005
Një muaj i zënë

valixhe blythePërshëndetni tifozët Blythe ku ndonjëherë jeni! Ky është prodhuesi Junko Wong i kukullave Blythe dhe agjenti për Gina nga CWC në Tokio.

Ka qenë një muaj i zënë. Gjatë muajit shkurt kemi pasur ekspozitën "Blythe in Love" në Parco në Oita, e cila ishte sipas Parkut, shfaqja më e mirë që ata kishin që kur hapën galerinë e tyre të re atje. Pastaj nga Marsi 2 - 8 patëm shfaqjen e fundit të "Art Attack" në Hankyu Department Store në Osaka para se kukulla të dilnin në ankand për të bërë bamirësi duke filluar nga prilli 29 në Yahoo.co.jp. Unë vetëm dua të shpall këtu që MAKE A WISH ka lejuar me mirësi që të drejtojmë fondet e donacioneve për të ndihmuar viktimat e tërmetit në Sumatra. Ne patëm premtuar fillimisht të ardhurat e këtij viti në ankand, por kur treguam shqetësim për viktimat e cunamit që ata me gjithë zemër e mbështetën dëshirën tonë për t'i dhënë Japonisë Platformë një organizatë që dërgon vullnetarë në këto zona të goditura tragjedi. Bëni një dëshirë ka një zemër të madhe dhe ne jemi krenar që kemi qenë në gjendje të bëjmë një ndryshim me ta. Ngjarja tjetër që do të kemi është emisioni i udhëtimit "Behind Blythe" në Sunshine Sakae në Nagoya.

lojtar tenisi blytheHerën e parë që treguam "Behind Blythe" në ekspozitën e hapjes së Galerisë LELE në Junie Moon, të gjithë ishin të ngazëllyer sepse kishin parë për herë të parë se si është bërë Blythe. Ne do të përdorim kukullën më të re "Candy Carnival" si shembull dhe do të tregojmë fazën e parë të skemës së idesë, shumë shembuj të detajuar të veshjeve, përbërjen dhe ndryshimet që kaluam, idetë e dizajnit të paketave, emërtimin e ideve, të shtëna të produktit dhe më në fund fotografia e "Candy Carnival" nga Gina, të cilën me krenari e quaj "Pagëzimi" i Ginës. (Me të vërtetë besoj se fotografitë e Ginës fryjnë jetën në Blythe). Procesi është treguar në një stil të rastësishëm pin-up që në të vërtetë e bën çdo gjë të duket e thjeshtë. Por edhe Picasso bëri që kubizmi të duket i thjeshtë. 🙂 Ky ekspozitë gjithashtu vjen me një linjë të të gjitha kukullave vjetore, kukullave të bashkëpunimit dhe shembujve të kukullave të para me trupin Licca, trupin e shkëlqyeshëm dhe fytyrat superiore, si dhe një paradë të Petites në të gjithë shkëlqimin e tyre dhe cuteness. Ilustrimet e projektimit të Moon Junie dhe kukulla origjinale një-off dhe fotografitë mahnitëse të Gina janë të gjitha një pjesë e kësaj ekspozite argëtuese dhe të mrekullueshme.

bono kimono

Lajmi i madh është se pas Nagoya kjo ekspozitë do të fillojë të udhëtojë .... guess where ... .. në Amerikën e Veriut. PO!! Së pari, do të shfaqet në Magic Pony në Toronto duke filluar nga prilli 30 deri në maj, ku po mbahet një festival fotosh - dhe Gina po shfaqet! Të dy Gina dhe unë do të jemi në hapjen e kësaj shfaqje në Magic Pony në prill 30 !! Ne jemi aq të ngazëllyer për të takuar të gjithë ju !!!!!! Më vonë emisioni do të udhëtojë në bregun perëndimor për të Vancouver dhe tregohet në një Boutique Lodër të quajtur Fasule (datat që do të shpallen) dhe do të udhëtojë për në San Francisko dhe qytete të tjera në të gjithë SHBA. Të gjitha datat dhe vendet do të shpallen kur afatet konfirmohen. Kjo është hera e parë që një vëllim i tillë i kukullave Blythe do të jetë së bashku për të thënë hi për njerëzit e Amerikës së Veriut. Ne jemi të ngazëllyer dhe mirënjohës për këtë mundësi.

blythe sportiveNdërkohë, po vijnë disa kukulla të reja. Njëra është kukulla e bashkëpunimit "Mamechiyo" që vjen nga ky muaj. Ajo është aq e bukur dhe e stilit të lartë dhe tërësisht moderne të gjitha në të njëjtën kohë. Ne e duam dashurinë e dua. Dhe pastaj ka "V Smash"! Ajo ka freckles, flokë të kaltër dhe duket sikur ajo mund të jetë një kushëri për të Courtney Tez Nike ose Kirsten Dunst në Wimbelton * _ * / Flisni për të stilit të lartë. Ajo ka një raketë tenisi dhe tre topa tenisi që përshtaten drejtë në një enë. Më bën të dua të marr përsëri tenis. Dhe së fundi, Petiteja më e re e vogël që do të dalë është "Shtrati me push me gëzof", e cila është Blythe si një dele e vogël në pizhame që mban një jastëk gati të shtyjë. Kjo duhet të shërojë të gjitha pagjumësitë. Nga rruga, Petite është shpallur "Pu - chi" dhe duke folur për Bedtime, është 11: 30 pm dhe koha për mua që të shkoj ... .beddy bi.

Keni një pranverë të mirë!


May 1st 2005
Prapa Blythe

Shpresoj që Japonia Beat të gjejë gjithkush mirë dhe të lumtur. Kohët e fundit u ktheva nga një udhëtim i mrekullueshëm në Toronto me dy nga zonjat e mia të preferuara të CWC. BEHIND BLYTHE ishte rasti. Ky ishte udhëtimi ynë i parë në Amerikën e Veriut për të sjellë një mostër të shumë prej Blythe që kemi prodhuar. Ne jemi shumë mirënjohës ndaj Magic Pony për të na lejuar të shfaqim kukulla që ne djersitemi dhe u bërtitëm për të krijuar dhe përmirësuar gjatë katër viteve të fundit. Pika kulmore e udhëtimit, natyrisht, po takonte shumë dashamirët e ëmbël dhe të mirë Blythe dhe kukulla e tyre Blythe. Çdo person i vetëm që takuam ishte i sinqertë, i sinqertë dhe i shkëlqyeshëm. Ne ra në dashuri me ta dhe shpresojmë t'i shohim përsëri disi, diku. Dhe ne e vlerësojmë aq shumë, kohën që kanë kaluar për të biseduar me ne dhe na bëjnë të ndihemi të mirëpritur. Kujtimet janë të gjitha shumë të mira. Dhe mendoj se ndoshta kam bërë disa miq të rinj.

Pasi u kthyem, megjithatë, në tmerrin tim dhe zhgënjimin, gjetëm se kishte shumë kukulla Margaret Meets Lady Bug me buzë të dëmtuara. Ne u konsultuam me Takara për të shpejt (por disa tifozëve të Blythe nuk u mjaftuan shpejt) të mësojnë saktësisht se cili ishte shkaku. Sa të vërtetë ishin dëmtuar, si mund të zgjidhej problemi? Ky proces përfshinte prodhuesin, fabrikën, departamentin QC, kompaninë e transportit, zyrën e Hong Kongut, kompaninë e shtypjes, kompaninë e paketimit, stafin e shërbimit të klientit, përkthyesit, ekipin e dizajnit, stafin tonë të dyqaneve, mbështetjen tonë në gjuhën angleze dhe mbështetjen e gjuhës japoneze. Oraret janë konfirmuar me të gjitha të mësipërme dhe letrat u janë dërguar të gjithë klientëve individualisht që blenë kukull si ata ishin shitur me lotari dhe ne kishim adresat e tyre të postës elektronike.

Kukulla të Edicionit të Kufizuar janë gjithmonë të veçanta, por ato gjithashtu janë gjithmonë një eksperiment. Kjo është një nga arsyet që i mbajmë numrat e kufizuar (është sikur të bësh prototipa çdo herë). Procesi nga fillimi në fund zgjat rreth një vit. Ne përpiqemi të jemi sa më inovative me kukullën, si dhe paketën. Kur punojmë me një bashkëpunëtor ne përpiqemi të realizojmë idetë dhe dëshirat e tyre sa më shumë që të jetë e mundur, brenda udhëzimeve të industrisë së lodrave dhe me realitetin që produkti do të bëhet në një fabrikë me makina. Ne shpresojmë që çdo kukull e Edicionit të Limituar të jetë unik në të drejtën e tij dhe se kushdo që e blen atë, do të bie në dashuri me të. Ne vlerësojmë reagimet dhe kritikat pozitive që do të na ndihmojnë të përmirësojmë me çdo kukull të ri.

Dy Edicionet e Kufizuara të ardhshme kanë më shumë kohë për të përfunduar se sa ishin planifikuar fillimisht. Kjo përfshin kukull e verës me Roxy dhe përvjetorin e kufizuar, Cinema Princess. Ne presim me padurim të shohim se si do të dalin dhe shpresojmë që edhe ju do të bëni.

Më duhet të kthehem të punoj tani për të marrë përvjetorin tonë të përvjetorit 4th. Në vetëm dy javë të tjera ne do të shohim një-off origjinale Blythe vetëquajtur nga designers ftuar dhe artistë të ecin në catwalk. Shpresoj se disa prej jush do të mund të vijnë në Japoni për këtë ngjarje. Nëse është kështu, LUTEM më lejoni të di që jeni duke vizituar. Do të doja që ti të bëhesh pjesë e të gjitha festimeve.


Gusht 1st, 2005
Përshëndetje nga Tokio!

Ky është Junko Wong mbrapa nga Amerika. Çfarë udhëtimi të gjatë! Largimi nga shtëpia për më shumë se një muaj me të vërtetë më bëri të vlerësoj jastëkun tim. Udhëtimi është zbavitës por nuk ka krevat më të mirë se mi.

Lajm i madh tani është se www.thisisblythe.com tani është dy gjuhësh! Ju mund të gjeni informacione për Blythe, ngjarje, promovime, fotografi Blythe nga Gina Garan dhe animacione origjinale Blythe të bëra nga ekipi krijues Junie Moon dhe më shumë në këtë faqe. Gjithashtu, për herë të parë, Japonia Beat do të jetë në dispozicion në japonisht!

Qëllimi i udhëtimit tonë ishte që të merrnim pjesë në shfaqjen e Licencës së SHBA në Qendrën Jarvits në mes të qershorit për të prezantuar disa nga personazhet e Grupit CWC dhe një bashkim familjar me familjen e burrit tim në vreshtin Martha's, hulumtim Los Anxhelos për Behind Blythe dhe për të frekuentoni Konventën tonë të parë Comic në San Diego! (Blythe Chrystal im shkoi kudo me mua - shih fotot!)

Blythe ishte në Comic Con në tre kabina të ndryshme. Kabina Hasbro, kabina Super 7 dhe Kabineti i Kronikave. Ekipi i Junie Moon ka marrë pak kohë herët për të vendosur shfaqjet e Hasbro me 5 ndryshe Mlle. Rosebuds të gjitha bërë deri mrekullueshëm! Ne permeds hairs saj, endur atë dhe styled secili ndryshe në veshjet Rosebud se ata dukej si kukulla krejtësisht të ndryshme. Njerëzit u ndalën për të parë. Ishim të lumtur kur dëgjuam "ajo është e adhurueshme"! Ne gjithashtu solli një linjë të Petites (theksuar puchi) dhe ishin të befasuar për fat të mirë se sa njerëz ishin në të vërtetë të interesuar në të. Petite Blythe është shumë e veçantë për ne, sepse e kemi zhvilluar atë nga e para. Shumë, shumë njerëz donin të dinin nëse ishin në shitje. Ishte kënaqësi t'i linja ata dhe t'i bënin ata të dukeshin sikur ishin në paradë.

Hasbro shiti disa Mlle Rosebud në Comic Con dhe secilit person që bleu një kukull iu dha një tifoz falas verë me fotot klasike të Gina. Tifozët janë në dispozicion vetëm në Japoni dhe ka vetëm 200 në dispozicion përmes Hasbro. Për informacion në lidhje me blerjen e Blythe jashtë Azisë, ju lutemi kontaktoni [Email mbrojtur] Ne gjithashtu treguam Butterfly Aziatik dhe Samedi Marche të cilat do të jenë në dispozicion në Sh.B.A në vjeshtë këtë vit. Ata do të jenë SBL dhe jo EBL. Forma EBL e ka parë ditën e saj, është e lodhur dhe e mbingarkuar kështu që fabrika ka dalë në pension EBL dhe megjithëse të gjithë e duan atë ne duhet ta lëmë mënjanë. Sidoqoftë, ne jemi duke punuar në një myk të ri për të zëvendësuar EBL. Ju lutemi tregoni durim dhe mirëkuptim ndërsa skllavërojmë detaje.

Në kabinë Super 7, ne treguam Margaret Meets Ladybug të Mamechiyo. Ajo do të jetë e disponueshme në ekspozitën Behind Blythe e cila hapet në gusht 6 dhe do të kandidojë për shumicën e gushtit. Ne jemi duke planifikuar një ekspozitë për znj. Mamechiyo - artist kimike pop në Magic Pony në Toronto, si dhe në tetor (më shumë lajme për atë muaj të ardhshëm) kështu Margaret do të jetë në Toronto, në atë kohë.

Në kabinën e Kronikës "Blythe Style" u promovua. Ky libër i botuar fillimisht nga CWC Books do të jetë në dispozicion në Amerikë më vonë këtë vit. (më shumë lajme se datat janë konfirmuar)

Gina ishte atje për të nënshkruar dhe ishte kënaqësi për të takuar tifozët e rinj Blythe në këtë ngjarje. Vitin e ardhshëm do të jetë përvjetori i 5th i ringjalljes Blythe dhe unë me të vërtetë shpresoj se do të kemi vizitorë nga e gjithë bota për të festuar këtë ngjarje të mrekullueshme! Ne shpresojmë të shohim atje me vajzën tuaj të preferuar!


Dhjetor 1st, 2005
JAPONI BEAT

Ky është Junko Wong nga CWC me Japoninë e fundit të Beat. Na vjen keq për të mbajtur të gjithë ju duke pritur për një kohë të gjatë. Unë kam pasur disa muaj të ngjeshur me vrapim me Ekspozitën Behind Blythe. Deri më tani këtë vit, ne kemi qenë në Magic Pony në Toronto, Fasule në Vancouver, Super 7 në San Francisko, Rotofugi në Çikago dhe Robot Love në Mineapolis.

Faleminderit aq shumë për njerëzit që erdhën në shfaqjen Portland. Unë u lehtësova aq shumë sa të shihja tifozët me Blythe, ti nuk e ke mirënjohës që të kemi atje. Kishte shumë njerëz atje që s'u kishin hedhur kurrë sytë në vajzën tonë të bukur dhe mendoj se ishim në gjendje t'i kthenim disa kokë dhe zemra në rrugën tonë. Shfaqja vazhdon edhe për dy javë, prandaj të ndalemi!

Libri i kartolinave të fituesit të konkursit është gati gati. Është e mahnitshme se si cilësia e fotografisë përmirësohet çdo vit. Këtë vit kishim shënime nga SHBA dhe mendonim se çfarë! Fituesi i Miss Popularity është amerikan! Pamjet në libër tregojnë gjithashtu sezone të ndryshme dhe mund të përdoren për shumë korrespondenca të përzemërta. Është mirë të marrësh një letër të vërtetë në postë këto ditë. A nuk jeni dakord?

Lajmi më i madh është shpallja e konkursit të ardhshëm të bukurisë. Thirrja për hyrje do të vendoset në këtë faqën e internetit soon. Ne e dimë se janë fansat e Blythe në SHBA dhe Kanada që bëjnë gjëra të mahnitshme me Blythe dhe me të vërtetë shpresojmë se do të marrin pjesë. Ky konkurs do të jetë i hapur për të gjithë. Mos u trembni, shoqërohuni me një mik dhe visheni dhe vishni vajzën tuaj dhe hyni në të në garën e parë të Bukurisë Blythe me titull "Kush është më i bukur nga të gjithë ata". Fituesit do të ekspozohen në ngjarjen e 5th Anniversary në Sallën Spirale në Tokio.


March 1st, 2004
Blossoms Plum

blythe kimono flokë të mëdhaPërshëndetje nga Japonia ku lulet e kumbullave po fillojnë të lulëzojnë dhe erërat e forta veriore po fryjnë ndërsa përgatitemi për ardhjen e pranverës. Jo vetëm që Pranvera po vjen, por edhe tre kukulla të reja Blythe. Në Japoni, si kudo tjetër, ne kemi Ditën e Shën Valentinit në shkurt 14. Por në një farë mënyre dhurimi i kësaj dite u bë roli i vajzës dhe shansi i saj për të deklaruar dashurinë e saj, si një vit i brishtë në Amerikë, por këtu është çdo 14 shkurt. Meqenëse është rregulla e mirësjelljes në Japoni që gjithmonë të kthehet një dhuratë për dikë që ju dha, një festë tjetër u krijua në Mars 14 për djalin që të kthejë një dhuratë për vajzën. Për këtë arsye, ne kemi krijuar një kukull me emrin "I Love You It's True", që do të dalë në mars. Por ju lutem dini se emri gjithashtu i referohet thirrjes tonë të dashurisë për Blythe veten. Gjithashtu, në mars do të prodhojmë një version të rinovuar të "Best Sunday's" dhe e quajmë "Të Dielën Shumë mirë". Ajo do të ketë trupin e ri të lartë. Dhe më në fund gjithashtu vjen në mars është bashkëpunimi ynë i parë me dizajnerin e modës me ekipin shumë të njohur të dizajnit japonez mbi "Stripes" të quajtur "Gëzuar çdo ditë" Harajuku plotësisht me 10 t-shirts origjinale OTS dhe një chihuahua manar, flokë të shkurtër me një shenjë bukuri dhe një ngjyrë gri të veçantë gri. Kjo vajzë me të vërtetë "shkëmbin". Ju mund të shihni fotot e këtyre kukullave më vonë në mars në thisisblythe.com

Mos harroni Mars 3 është Dita e Vajzave në Japoni e njohur edhe si Plum Blossom Day. Kjo është dita kur nxjerrni të gjitha kukudhët dhe i shfaqni ato për të parë njerëzit. Do t'ju sjellë shumë fat dhe prosperitet për një jetë të lumtur.


Prill 1st, 2004
Mesazh për të gjithë Tifozët e Blythe!

blythe fashionistaMesazhi i fansave të Blythe nga Junko Wong, prodhuesi kreativ i kukullës Blythe në Azi dhe agjenti dhe prodhuesi në mbarë botën për Gina Garan)

Është pranvera! Tokio është e mbuluar plotësisht në ngjyrën e preferuar të Blythe, rozë! (shih foton tonë të Petite në kimono tradicionale të saj të diplomimit). Qershi Blossoms janë në lulëzim të plotë për vetëm rreth një javë. Ne duhet të ngutemi në parkun tonë të preferuar me mallrat tona të piknikëve dhe të shijojmë bukurinë që kalon para se të jetë shumë vonë ose do të duhet të presim deri në vitin e ardhshëm. Është edhe koha e vitit kur studentët fillojnë vitin e ri shkollor. Ka një këngë për fëmijë të titulluar "Kur Blooms Cherry Bloom unë do të jetë në klasën e parë!". Pra bukur.

Prilli është fillimi i vitit tonë të ri fiskal, viti shkollor dhe gjithashtu kur të diplomuarit e rinj fillojnë punën e tyre të parë reale në kompani. Është gjithashtu fillimi i një linje të re të kukullave Blythe që kemi planifikuar për 2004. Ne ende po punojmë në prekjet përfundimtare për kukulla që dalin në maj dhe qershor. Por, ndërsa presim me durim për kukulla, do të publikohet një libër kartolash me foto nga tifozët që vendosën në konkursin fotografik 2003 të dhjetorit "Mix and Match". Ky libër kartolash do të publikohet në dy pjesë, pjesa e parë në prill dhe pjesa e dytë në qershor. Fituesit janë jashtëzakonisht të talentuar dhe perspektivat e ndryshme e bëjnë këtë libër kartolinë kënaqësi të ketë! Ne gjithashtu prodhuam disa fletore dhe memo pads, si dhe stickers fryrë. Të gjitha këto artikuj (unë duhet të mburrem) janë shumë, shumë të bukur dhe me të vërtetë adorable. Pothuajse aq e bukur sa vetë Blythe (mirë, jo mjaft).


May 1st 2004
Javën e Artë

blythe Japoni takimPershendetje te gjitheve! Ky është Junko Wong, prodhuesi i Blythe dhe agjentë krijues për Gina Garan. Është Java e Artë këtu në Japoni !! Që do të thotë që ne (të gjithë vendin e Japonisë) të shkojmë me pushime nga sot Prill 29 t0 Maj 5. Shumica e vendit do të hyjnë në makinën e tyre dhe do të udhëtojnë brenda vendit ose do të marrin një aeroplan dhe do të shkojnë në pushimet e tyre të ëndrrave. Këtë vit, si zakonisht, numri një destinacion pushimi është Hawaii me Guam dhe Itali pas dytë dhe të tretë. Narita ishte një bllokim trafiku sot. Jam i kënaqur që Gina po vjen në një kohë më të ngadaltë! Uf!

Sot ishte edhe hapja e rinovimit për dyqanin tonë Junie Moon. Uau! Flisni për një bllokim trafiku. Mbi njerëzit 200 kanë pritur në linjë për të hyrë në dyqanin tonë të vogël në Daikanyama. Por ishte kënaqësi dhe një ditë energjike për Blythe. Dyqani është tani i gjithë brendësia e bardhë me një dritare gji dhe një seksion DIY për të gjithë shpirtrat e talentuar që krijojnë krijimet e tyre për Blythe. Ajo gjithashtu ka një mini galeri që përmban kukulla origjinale të punuar me dorë dhe arti artizanal që është kuruar nga vetë Blythe! Linja e Blythe ishte e kënaqshme për shumë tifozë plus disa produkte të reja të tilla si "Mix dhe Match" Photo Contest Winner's libër kartolinë dhe stickers i fryrë u shitën sot për herë të parë.

Muaji i ardhshëm do të jetë i zënë. Deri atëherë unë kam nevojë për të ruajtur disa energji duke pushuar deri këtë Javë të Artë. Nëse jeni ndonjëherë në lagje, ju lutemi të bini nga Junie Moon dhe thoni hi!

Kujdesuni dhe brohoritni !!


Korrik 1st, 2004
Është kaq e nxehtë!

Mesazhi i fansave të Blythe nga Junko Wong, prodhuesi kreativ i kukullës Blythe në Azi dhe agjenti dhe prodhuesi në mbarë botën për Gina Garan)

blythe vogëlSa herë duhet të themi "Është kaq e nxehtë sot!" Pa u dukur sikur nuk kemi asgjë më të mirë për të thënë? Epo, nëse do të ishit në Tokio tani, kjo do të thotë gjithçka. Gjithkush ka mënyra të ndryshme për të përshkruar ngrohjen, si "është e nxehtë si xhungla", "është e nxehtë si India", "është e nxehtë si tigan" ose "është e nxehtë si Arti i Sulmit!" Po, "hot". Mendoj se ngjarja e këtij viti ka tejkaluar çdo gjë që kemi pasur deri më tani. Kukulla të njëpasnjëshme 70 u veshën për të vrarë nga krijuesit e tyre si Boy George, një mik i Gina, si dhe shumë nga klientët dhe miqtë e CWC si Paul Smith, Milk, Chiso dhe Hibino Katsuhiko. Ju mund të shihni shumicën e kukullave në librin "Blythe Style" plus të gjitha kukulla të tjera që morën pjesë në ngjarjet e fundit bamirëse, të gjitha të fotografuara bukur nga Gina. Ne ishim krenar që kemi një delegat nga "Bëni Dëshirë" në auditorin që u ngrit për t'u njohur. Ne mendojmë se po bëjnë një punë të mrekullueshme për fëmijët me sëmundje kërcënuese për jetën. Në të vërtetë, pasi e kemi bërë këtë bamirësi, rastësisht kam takuar disa familje që kanë përfituar nga shërbimi që ata ofrojnë. Nipi i shokut tim i cili është 9 vjeç është i sëmurë me një sëmundje të rrallë të gjakut dhe ka nevojë për transplantet e palcës së eshtrave. MAW e mori atë dhe gjithë familjen e tij në Disney World. Ata kishin një shpërthim.

Sidoqoftë, kjo ngjarje do të shfaqet në Qendrën Tregtare të Venus Fort në Odaiba këtë korrik dhe do të udhëtojë në Osaka në mars të 2005. Pastaj diku në prill ose maj, kukulla do të dalin në ankand në Yahoo. Ankandi është aprovuar nga Hasbro që do të mbahet ndërkombëtarisht kështu që çdokush mund të marrë pjesë. Ju lutemi kontrolloni www.thisisblythebl.com për informacion rreth ngjarjeve dhe ankandeve. Kjo faqe zyrtare e Blythe ngadalë bëhet dygjuhësore duke filluar me lajme dhe njoftime të tjera dhe ne gjithashtu kemi një suitë për Gina. Pra, të shohim atje!


Shtator 1st, 2004
Ditë me shi

blythe libër stoli mbuluarPërshëndetje nga Japonia! Ky është raportimi i Junko Wong për faqen e Binithit të Gina Garan nga Tokio me shi. Unë nuk mendoj se ishte shi. Ishte më shumë si një ujëvarë nga qielli. Natyrisht, isha jashtë gjithë ditës duke marrë një prerje flokësh para se të fillonte të binte shi pa asnjë ombrellë, pa marrë parasysh se çfarë po ndodhte derisa u largova dhe atje ishte, lumi Misisipi në mes të Tokios. Çdo shtator për aq sa unë mund të kujtoj tajfunët dhe uraganet fshihen nga Azia Juglindore në Japoni. Tani e dimë që verën ka përfunduar pa dyshim.

Vjeshta është një kohë e zënë për ne ndërsa përgatitemi për ngjarjet dhe produktet dimërore. Këtë vit Gina nuk do ta bëjë atë në Japoni për ngjarjet e Krishtlindjeve kështu që ne po planifikojmë diçka për muajin mars përveç çdo gjëje tjetër që bëjmë. Ne do t'ju mbajmë të gjithë të postuar si dhe kur do të ndodhë kjo ngjarje. Në të vërtetë, unë thjesht nuk mund të presim për të mbajtur të porsalindur kështu një ngjarje është një justifikim i madh për të marrë ato këtu! Unë jam një ekspert kur bëhet fjalë për foshnjat!

KEMI BIG LAJME. Më është dhënë leja për të shitur Style Blythe jashtë Azisë. Megjithatë, ne kemi mbetur shumë pak deri sa ne ribotim ato. Nëse jeni të interesuar në marrjen e këtij libri, ju lutem, nxitoni dhe shkruani për mua. Për urdhërat e huaj, ne marrim vetëm kartat e kreditit dhe do të anulohen kur kredia të fshihet. Ju mund të shkarkoni formën në pazar nëpërmjet faqes www.thisisblythe.com.

Ne do të ridizajnojmë disa nga librat për tregun e gjuhës angleze, përpara se libri të shpërndahet në mbarë botën. Kjo do të jetë pak nga tani. Çfarëdo libra që kemi lënë tani janë printimi origjinal i parë në anglisht dhe japonisht.

foshnja blytheKëtu është Disa lajme kukullash Blythe. Një Edicioni i Vogël i Edicionit të Vogël Petite sapo doli. Emri i saj është "Princesha Tutuphant" dhe është një elefant rozë i veshur me një tutu. Ajo bën një nuskë me të vërtetë të bukur. Kam qepur në një lak pak në pjesën e pasme të kokës së saj dhe ajo tani varet në kuletë time. Gjithashtu, Edition ToysRus Limited "Birdie Blue" është gjithashtu jashtë. Kemi mbetur vetëm 500. Njerëzit me adresa aziatike mund të blejnë ndonjë gjë online nëpërmjet faqes së blerjes. Por për fat të keq, asgjë nuk mund të transportohet jashtë Azisë. Përveç Blythe Style!

Ne gjithashtu do të përkthyer thisisblythe.com në anglisht shpejt, në mënyrë që çdokush të mund të hyjë dhe të jetë anëtar. Ne shpresojmë që të kemi ngjarje të përbashkëta dhe ekspozitë me Thisisblythe.com dhe të kemi një familje të madhe të lumtur të dashuruarve Blythe të bashkohen për paqe dhe argëtim.

dashuri


1st tetor, 2004
Gëzuar Vjeshtë!

Mesazhi i fansave të Blythe nga Junko Wong, prodhuesi kreativ i kukullës Blythe në Azi dhe agjenti dhe prodhuesi në mbarë botën për Gina Garan:

Përshëndetni fansat e Blythe! Ky është Junko Wong nga CWC Tokyo, prodhuesi i Blythe dhe Gina.

Gjithkush po pyet "Ku mund ta gjej Samedi Marche?" Ajo nuk është një kukull e edicionit të kufizuar kështu që nëse një dyqan do të vendoset në rendin e tyre normal, ata duhet ta kenë atë në dorë, por është e mundur që shumë dyqane nuk e porositnin numrin e tyre të zakonshëm sepse ata ende kanë kukulla të tjera në magazinë. Ajo është e admirueshme unë duhet të them por ashtu është Groovy Groove i cili po vjen së shpejti me një "Dakko Chan" të vogël që përqafon mëngën e saj. "Dakko Chan" është një nuskë e nënshkrimit të Takara nga 60. Kam përdorur një kur isha rreth 10 vjeç. Është inflatable dhe kapet në krahun tuaj si një majmun të vogël.

Ja një lajm i mirë për tifozët poshtë. Ëmbëlsira, që hapet në nëntor në Auckland, Zelanda e Re do të mbajë mallrat e Blythe të importuara direkt nga CWC. Hyni në kontakt me ta dhe ata do të mbështesin nevojat tuaja! Ky është një rast i veçantë i miratuar nga Hasbro dhe ne jemi kaq të lumtur që mund të furnizojmë më në fund jashtë Azisë. Hyni në kontakt dhe tregoni atyre se çfarë doni dhe shpresojmë se ata mund t'ju ndihmojnë!

akullore me lëng frutash
296 Broadway, Newmarket
Auckland, Zelanda e Re

Ne jemi kaq të zënë me përgatitjet për festimet e dimrit. CWC do të lëviz vendndodhjen dhe kështu do Junie Moon dhe galerinë CWC. Plani ynë është që të ri-hapet në dhjetor 4, 2004 në Hachiman Dori në Daikanyama, Tokio jo shumë larg nga zyra jonë e tanishme. Adresa jonë e re do të jetë 4-3, 1F Sarugaku-cho, Shibuya-ku, Tokio. Kati i parë do të jetë dyqani Junie Moon dhe brenda dyqanit në pjesën e prapme, ne do të kemi një galeri të vogël të artit të quajtur Galeria LeLe. Ekspozita jonë e parë që nga dhjetori 4 - 12 do të jetë dizajni i modës Blythe dhe ilustrimet e dizajnit të paketave të krijuara dhe të prodhuara nga CWC. Ekspozita e dytë do të jetë një ekspozitë "Mitten" e prodhuar nga Mov që nga dhjetori 14 deri në janar 10. Në ndërkohë, Junie Moon ka një shitje në qarkullim prej nëntorit 9 në nëntor. 21, 20-40% off në një shumëllojshmëri të mallrave.

Është duke u ftohtë në Japoni. Dhe tajfuni po vjen përsëri. Mbani të ngrohtë të gjithë dhe për ata që janë duke bërë Halloween Bash, have fun!

Aloha


Dhjetor 1st, 2004
Përshëndetni fansat e Blythe!

Përshëndetni fansat e Blythe! Ky është Junko Wong nga CWC Tokyo, prodhuesi i Blythe dhe Gina.

blythe gjelbërNgjyrat e lë në pemë gingko kanë kthyer një të verdhë të ndritshme. Vjeshta është këtu dhe dimër në rrugën e saj. Ndërsa ndryshimi i sezonit, ashtu edhe ne në CWC. Ne po sjellim zyrën, galerinë dhe dyqanin tonë në një vend për të minimizuar dhe për të kursyer. Ne ishim të shtrirë këtu dhe atje me tre hapësira të ndryshme për të llogaritur dhe tani jemi së bashku së bashku në një vend. Unë shpresoj se kjo do të na lejojë të jemi më efikas dhe produktiv për hir të Blythe. Ne do të fillojmë udhëtimin tonë të ri në lokacionin tonë të ri duke filluar nga dhjetori 4, 2004. Dyqani quhet Junie Moon dhe galeria Le Le. "Le Le" është një fjalë Hawaiiane për "ecjen - ecje përpara".

Siç e dini ne jemi duke punuar në përpjekjen për të marrë Blythe jashtë Azisë. Ju lutemi të jeni të duruar pasi nuk është zgjedhja jonë për ta mbajtur atë ekskluzive për Azinë.

blythe me kapelëNjë kukull bashkëpunimi me markën e modës japoneze Qumësht, i cili jep një vishen me ngjyrë rozë dhe një gome me ngjyrë trëndafili, do të dalë në dhjetor. Qumështi provoi të jetë një markë popullore brenda qarqeve Blythe dhe ishte një fondesh të suksesshme në Bëni bamirësi një dëshirë ankand. Kjo kukull vjen me një rast të rrumbullakët që është piktoresk Retro në stil dhe aq i ftohtë është një gjë e domosdoshme e modës për të gjithë tifozët e Blythe. Flokët e saj janë ngjyra e çajit të qumështit dhe buzët e saj pikturohen plot dhe të ëmbël.

Groovy Groove me flokë ngjyrë kafe të kuqe është kukull e sezonit. Ajo ka një kapelë tulipani dhe një dakko chan (një majmun si një nuskë) që ngjitet në gjunjë. Gina sapo mbaroi të bënte fotografi të adhurueshme të saj. Këto foto do të jenë pjesë e ekspozitës së parë në Galerinë Le Le të titulluar "Behind Blythe", e cila do të shfaqë hartat, ilustrimet dhe konceptet që ndodhin pas krijimit të kukullave neo-Blythe që prodhohet nga CWC.

sexy blytheKemi pasur shumë kërkesa nga tifozët që të kenë flokë të ndryshëm me ngjyrë për Blythe. Butterfly aziatike, Mlle. Rosebud, Art Attack, Disco Boogie janë shembuj të kukulla me ngjyrë jo-konvencionale të flokëve. Më lejoni të shpjegoj se si marrim flokë për Blythe. Flokët e saj janë bërë nga një fibër e quajtur SARAN. Kjo është fibra e vetme që është miratuar ligjërisht nga këshilli i sigurisë që do të përdoret për prodhimin masiv. Për shkak të kësaj shumë kukulla të tjera që njihni gjithashtu përdor SARAN. Por Blythe është padyshim kukulla e vetme që përdor shumë për shkak të madhësisë së kokës së saj. Ne duhet të rezervojmë fibrat 6 - 8 muaj më parë sipas ngjyrave në dispozicion në SARAN. Dhe madje edhe atëherë, ndonjëherë ngjyra që ne kërkojmë nuk mund të vihet në dispozicion në pjesën më të madhe që dëshirojmë. Ne gjithashtu duhet të presim në rradhë për t'i bërë këto kërkesa sepse ka edhe kukulla të tjera që po presin për flokë. Por ju lutemi e dini se edhe me sfidat e shumta të prodhimit me të cilat përballemi, ne do të punojmë drejt plotësimit të kërkesave tuaja në të mirë të aftësive tona. Ne kemi vënë tashmë një urdhër për të rezervuar flokë të bukur të qiellit blu për Blythe që të jetë në dispozicion për ne dikur në fillim të vitit të ardhshëm.

kostum blytheKjo ishte një kohë e gjatë Japoni Beat! Gëzuar Falënderimet dhe bisedoni me ju së shpejti !!

Cheers!


Fundi i arkivave. Kreditet për të dashur Gina Garan dhe Junko Wong. Urime për mrekullinë tuaj dedikim dhe përkushtimi ndaj botës Blythe. Shfleto artikujt e kolektorit këtu. Dyqani krejt të re Blythe tani.

Kliko këtu për të blerë kukullën tënde Blythe sot!

Regjistrohu për listën tonë për të fituar një Blythe!

* tregon kërkohet

Shporta

×