×

BLYTHE

Ne i Duam Klientët Tanë

J ****** m, Shtetet e Bashkuara
Absolutisht mahnitëse! Flokët janë kaq të buta dhe të trasha dhe ngjyrat e syve janë të mrekullueshëm. Asnjë erë e pakëndshme. Cilësia është më e mirë se sa pritej. Padyshim që do të blej më shumë Blythes për të shtuar në koleksionin tim!

Ne i Duam Klientët Tanë

R ****** a, Australi
Për tingull klishe, nuk mund të them mjaft mirë gjëra të mira për këtë tregtar. Nëse do të mund të jepja një vlerësim me njëzet yje, do ta bëja. Jenna u sigurua që të kisha gjithçka që dëshiroja dhe më shumë, veçanërisht cilësinë dhe shërbimin fenomenal të klientit.

Ne i Duam Klientët Tanë

K *** t, Kanada
Kukull absolutisht e mrekullueshme, jam shumë e lumtur me të! Thjesht nuk mund ta besoj sa e ftohtë është. Fotoja nuk e përcjell bukurinë e saj. Faleminderit shumë për kukullën, erdhi vetëm për ditëlindjen e vajzës sime. Unë patjetër rekomandoj This Is Blythe për të gjithë.

Ne i Duam Klientët Tanë

L ****** k, Mbretëria e Bashkuar
Përsosmëri +++ arrived Kjo vajzë e mrekullueshme mbërriti Në gjendje nenexhiku, secila pjesë individuale e kukullës e mbështjellë me siguri, pasi unë Unpacked kukulla ishte në gjendje të përsosur, Edhe flokët! Cilësi e mahnitshme, aq e kënaqur që gjeta këtë shitës! Unë rekomandoj 100% pa hezitim.

Ne i Duam Klientët Tanë

J ***** r, Gjermani
Unë jam e re për Blythe dhe Jenna më ndihmoi që nga fillimi, duke mos u lodhur kurrë nga pyetjet e mia të pandërprera. Ajo e kuptoi saktësisht se çfarë po kërkoja dhe e bëri të ndodhë. Faleminderit Jenna dhe shefit, kukulla ime e re me porosi ka një shtëpi të mirë këtu dhe do të jesh emri i vetëm që do të them për porosinë e Blythe.

Ne i Duam Klientët Tanë

Josephina K., Finlandë
Kjo është një kukull fantastike Blythe që do t’ia rekomandoja kujtdo! Unë bëra një video rishikimi të kutisë së paketimit për kukullën time të parë EVER Blythe! Kaq i ngazëllyer! Shikojeni këtu: //www.youtube.com/watch?v=1zZY6K44csM
@thisisblythecom

Çfarë është një kukull Blythe?

Blythe është një kukull mode me një kokë të madhe dhe sy të mëdhenj që ndryshojnë ngjyrën deri në katër herë me tërheqjen e një teli. Kukulla Blythe janë një brez elegant i kukullave në modë, me cilësi të lartë dhe shumë të individualizuara. Karakterizohen nga kokat e tepërta dhe sytë e shkëlqyeshëm, këto figura të ngjashme me waif qëndrojnë 12 inç (30cm) të gjatë. Sytë e tyre magjepsës ndryshojnë si ngjyrën ashtu edhe vështrimin me tërheqjen e një teli për t'iu përshtatur një humori specifik, personaliteti apo veshjeje.

Blythe

Ato gjithashtu kanë pjesë të lëvizshme të trupit dhe ju mund të blini duar shtesë për një shumëllojshmëri të gjesteve. Ju mund të përshtatni dhe përshtatni çdo Kukull Blythe me një zgjedhje të madhe të veshjeve dhe të gjitha llojeve të aksesorëve. Ju gjithashtu mund të gjeni modele për të qepur veshjet tuaja.

Këta të adhurueshëm kukulla kolektive kanë sharm dhe apel unik.

 

Historia e Kukullave Blythe

reklama e kukullave kenner blythe

Reklamë për kukulla Kenner Blythe 1972

Informacioni: E para Blythe Doll u krijua nga Allison Katzman në 1972. 

Blythes u prodhuan më pas nga firma e lodrave, Kenner LLC, por fitoi pak popullaritet në mesin e fëmijëve dhe prodhimi u ndal pas vetëm një viti. Si rezultat, kukullat e bëra gjatë kësaj magji të hershme fituan një kult dhe tani shiten për mijëra dollarë.

Gina Garan, një fotograf dhe producente nga New York, është thelbësore për ringjalljen e Blythe Dolls. Në fund të 90, ajo popullarizoi kukullat globalisht, veçanërisht në Japoni, pasi botoi librin This Is Blythe, së bashku me veprat e mëvonshme, Blythe StylePërshëndetje Blythe!   Susie Says. Këto shfaqnin kukullat e saj në një gamë të shtënave të modës me sfondet ekzotike dhe artistike.

Sot, Blythe Dolls kanë një ndjekës të madh dhe si në të gjithë botën në vitin 2021. Pavarësisht nëse doni të ndani idetë dhe krijimet tuaja me një komunitet gjithnjë në rritje të koleksionistëve dhe njerëzve, ose dëshironi të zhvilloni fotografinë tuaj përmes ideve dhe dizenjimeve tuaja unike, Blythe Dolls bëni modele dhe muza perfekte, si dhe dhurata të mrekullueshme për familjen dhe miqtë që do të pëlqejnë të gjithë.

 

Çfarë madhësie është një kukull Blythe?

Nëse po pyesni se çfarë shkalle janë kukullat Blythe, ka madhësi 3 të Blythes:


Çfarë do të thotë Blythe?

Emri i fjalës "Blythe" ose "Blithe" do të thotë i lumtur or shpërfillës. Fjala Blithe do të thotë ndryshe e lumtur dhe e gëzueshme. Blithe është një fjalë energjike, moderne dhe bashkëkohore që shumë njerëz e mendojnë me Noel Coward Shpirti i gëzuar - një lojë e këndshme, e gjallë, e përpunuar. Drejtshkrimi i fjalës "Blythe" ose "Blithe" në të vërtetë kombinon të gjitha ato dridhje të mira në një mbiemër elegant anglez. Blithe është një emër dhe fjalë e pazakontë, por me stil për të kontribuar në fjalor.

Si quhen kukullat me sy të mëdhenj?

"Sytë e mëdhenj": The Rimishërim të Blythe Doll. Sot, mendohet se Kompania lodër Kenner LLC prezantoi një dizajn unik të kukullave të quajtur Blythe në 1972 pasi u frymëzua nga trendi i "syve të mëdhenj" në kukulla dekorative me fytyrë mëndafshi nga Japonia.

 

Kush i krijoi kukullat Blythe?

Kukulla e parë origjinale Blythe u krijua nga projektuesi Allison Katzman në 1972. Atëherë, Blythes u shitën vetëm nga kompania e lodrave e quajtur Kenner LLC. Sidoqoftë, koka dhe sytë e saj të tepërt që ndryshuan ngjyrat me përdorimin e një teli tërheqës nuk shkuan shumë me fëmijët, dhe katër kukullat origjinale u shitën vetëm për një vit. 

Në 1997, një fotografi me bazë në NY, Shtetet e Bashkuara Gina Garan mori një dhuratë një origjinal Kenner Blythe dhe filloi të përdorë kukullën për të praktikuar aftësitë e saj të fotografisë. Pasi bëri mijëra fotografi të kukullës, puna e Garan u pa nga një prodhues lodrash në Nju Jork. Së bashku, ata e kuptuan se kjo kukull e çuditshme do të ishte e popullarizuar në Japoni dhe filluan të kërkonin të drejtën për të riprodhuar Kukulla Blythe përsëri.

Ku janë prodhuar kukullat Blythe?

Në vitin 2000, kompania e lodrave vendosi të prodhonte një reklamë televizive që shfaqte një kukull të re dhe të përmirësuar Blythe për një dyqan të quajtur Parco. Këto kukulla të sapo përmirësuara u bënë një hit jashtëzakonisht i madh në Japoni dhe zonat përreth dhe më shumë se 1000 kukulla u prodhuan për të përmbushur kërkesat e klientëve. Kompania e Shteteve të Bashkuara, Ashton Drake Gallery, gjithashtu filloi të prodhonte kukulla për tregun e Shteteve të Bashkuara, megjithatë, ato nuk ishin aq të favorizuara sa homologët e tyre Japonezë. Ndërsa Neo Blythes e Takara bazohej lirshëm në origjinalet e vitit 1972, Ashton Drake u përpoq të prodhonte kopje të sakta.

Në ditët e sotme, This Is Blythe me krenari ofron çdo lloj të vetme të produkteve dhe shërbimeve të kukullave Blythe për të gjithë klientët dhe njerëzit në të gjithë botën duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, Kanada, Australi, Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania, Suedia, Italia, Spanja, Zelanda e Re dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. Koleksioni ynë Premium Neo Blythes, i cili u rizhvillua në vitin 2021, admirohet shumë më tepër dhe çmimet e tyre mund të shkojnë nga rreth 50 deri në 250 dollarë (dollarë të Shteteve të Bashkuara) për lëshime premium të edicionit të kufizuar. Bleni 2021-ën tuaj Premium Blythe Doll tani. 


A ka ndonjë pajisje Blythe?

doll blyhte duar ekstraEkziston një botë e tërë e produkteve, shtesave dhe shtesave të Blythe: duar, flokë, rroba, këpucë, çanta, kapele, bizhuteri, çorape dhe madje edhe më shumë. Hidhi nje sy këtu

 

Sa kushton një kukull Blythe?

Kur kërkoni, mund të shihni rregullisht nudo Blythes duke filluar nga $ 49. Blythes origjinal të lëshimit nga 1972 fillojnë me $ 3500 për shkak të rrallësisë së tyre. Do modern Custom Blythe Doll sillen nga $ 180- $ 6500 në varësi të artistit dhe nivelit të personalizimit.

Nëse blini një Blythe Doll sot, ajo ka shumë të ngjarë të trefishohet në vlerë në disa vjet. Disa nga koleksionistët tanë të përkushtuar të kukullave This Is Blythe kanë mbledhur një kukulla të pabesueshme 2020 në Shtetet e Bashkuara! Ato janë një mundësi e shkëlqyer investimi për të kontribuar në buxhetin tuaj, pavarësisht nëse jeni koleksionist ose personalizues për vitet që vijnë.


Për çfarë shërbejnë kukullat Blythe?

 • Qëllimet e dhuratave
 • Hobi i Përshtatjes së Kukullave
 • Fotografia e kukullave
 • Paraqitja e ngrohjes së shtëpive
 • Studiot e Filmit dhe Animacionit
 • Kompanitë Anime
 • Filma dhe karikatura
 • Librat për fëmijë
 • Art Studios
 • Hobi krijuese për gratë
 • Vizatim & Pikturë
 • Vetë-gifting
 • Qëllimet e personalizuara
 • Krishtlindje Gifts
 • Dhuratat e Ditëlindjes së Fëmijëve
 • Dhuratat e bijës
 • Dhuratat e Shën Valentinit dhe të Shoqes
 • Lodra për zhvillimin e fëmijëve
 • Kukulla terapie për spitalet
 • Lodra për të Rriturit e Ankthit dhe Depresionit
 • Marrja e kukullave terapeutike
 • Dhuratat e mbesës
 • Hobi dhe Lodra DIY 
 • Hobi artizanal për Zonja
 • Hobi BJD për Burra
 • Hobi më i lartë për profesionistët e grave
 • Biznes kukullash të personalizuara
 • Të ardhurat e mbetura dhe pasive
 • Blerje dhe shitje e tregut të pleshtave
 • Konferenca për Doll
 • Shfaq & Panaire

Pse të blesh më This Is Blythe?

Pronari i kukullës blythe duket njësojDo ditë, klientët e rinj vijnë tek ne duke u ankuar se Blythes ata blenë nga faqet e internetit dhe dyqanet e tjera kanë erë të keqe dhe janë bërë nga plastika e lirë. Meqenëse Blythes tona janë bërë me pjesë origjinale origjinale duke përdorur gjymtyrët dhe nyjet tona të patentuara me porosi, kukullat dhe produktet tona të tjera nuk kanë erë të pakëndshme. Ata nuk kanë erë plastike ose kimikatesh.

Flokët e kukullave me cilësi të lartë nuk janë të ndyra ose të venitura parukat e tjera të kukullave në internet. Kur blini nga ne, po blini edhe një paruke flokësh me fibra të punuar me dorë, e cila do të zgjasë gjithë jetën. This Is Blythe pëlqen të kontribuojë dhe t'i kthejë shoqërisë dhe komunitetit shpesh. Ne punojmë për kukullat, modelet dhe shtesat tuaja të reja për orë dhe ditë, thjesht nuk ka asnjë shkurtore në kompaninë tonë. Ne na pëlqen të krijojmë kukulla që do t'ju pëlqejnë!

A po kërkoni informacione specifike në faqen tonë? Ju morëm të mbuluar. Përfaqësuesit tanë të shitjeve do t'ju ndihmojnë duke përdorur Intercom Chat 24/7. Ne jemi gjithmonë në dispozicion dhe do t'ju ndihmojmë të gjeni informacionin ose këshillat e duhura. Jo anglisht? Nuk ka problem! Ju keni mundësinë të përdorni gjuhën tuaj amtare në menunë tonë të gjuhës poshtë faqes tonë. Ju gjithashtu mund të përdorni shiritin tonë të kërkimit me një fjalë të thjeshtë ose fjalë kyçe për të kërkuar një produkt. Ne gjithashtu sigurojmë ndihmë falas të pakufizuar me blerjen e kukullës suaj të personalizuar Blythe - ju lutemi thjesht filloni duke bërë pyetjen tuaj. Ju lutemi mos hezitoni të na drejtoni pyetjet tuaja për të gjetur produktin e duhur. Nëse nuk jeni të sigurt nëse një produkt është i disponueshëm ose keni nevojë për një zgjidhje të personalizuar, mund të përdorni linjën tonë të bisedës në çdo kohë.

Klientët gjithashtu na tregojnë se disa kompani nuk i dërguan fare kukullat e tyre. Ne gjithashtu morëm ankesa se kishte tarifa të fshehura, tarifa të larta doganore dhe taksa, si dhe vështirësi në marrjen e paketave të tyre. Ne gjithmonë marrim komplimente se si jemi kompania më e shpejtë dhe më e përgjegjshme e kukullave krahasuar me të tjerat Blythe dyqanet. Në fakt, shumë personalizues dhe konkurrentë të kukullave blejnë dhe rishiten nga ne duke përdorur tekstin dhe fotot tona ndërsa na bëjnë prodhuesin më të zënë të kukullave. Ju keni marrë vendimin e duhur duke na vizituar dhe duke blerë Blythes me ne. Faleminderit për mbështetjen dhe besnikërinë tuaj.

përditësuar: March 2021.

Këshilla për të blerë kukullën tuaj të parë Blythe

Nëse jeni i ri në botën Blythe, tonë Blythes ka kuptim sepse:

 • Ato janë në dispozicion në pikën e duhur të çmimit
 • Ju mund të shfletoni dhe të shihni se sa dëshironi të investoni në një koleksion
 • Ju mund të kërkoni për të gjitha llojet duke përdorur menunë tonë
 • Nëse e blini Blythe Doll dhe produktet në faqen tonë të internetit, ju do të shmangni kukullat e kushtueshme, me erë të keq dhe të thyer që shiten diku tjetër.
 • Ne jemi në dispozicion 24 orë nëse keni nevojë për ndonjë shërbim para, gjatë dhe pas blerjes


Blythes dhe produktet tona janë testuar dhe provuar plotësisht, dhe më pas transportohen çdo herë.

Kjo është garancia jonë.

Keta jemi ne,

This Is Blythe

Ju duhet kjo!

Ju lutemi vini re se ne nuk mund të mbajmë përgjegjësi nëse bleni produktet tuaja Blythe diku tjetër siç janë faqet e mëdha të tregtisë elektronike dhe dyqanet e tjera artizanale në internet. Ju nuk do të merrni mbështetjen tonë të vlerësuar me çmime të produktit dhe shërbimin ndaj klientit diku tjetër. 
 

Bleni Doll tuaj Blythe Këtu

20 VJET N IN BIZNES! FALEMINDERIT P SR MBUPSHTETJEN TUAJ DHE Pëlqe ...
DUHET NDERTIMI FALAS DHE TRAJTIMI FALAS pa asnjë tarifë të zakonshme! 

COD-19 P URDITSIMI PANDEMIK I MARS
Ju lutem shikoni çfarë This Is Blythe po bën për të qëndruar i sigurt ndërsa vazhdon të dërgojë për ju gjatë koronavirusit, i njohur gjithashtu si COVID-19.

Në funksion të situatës së koronavirusit, ThisIsBlythe ka marrë masa paraprake në rritje në të gjitha fushat e veprimtarisë së saj. Të gjitha veprimet parandaluese që kryejmë kanë për qëllim mbrojtjen e shëndetit dhe zvogëlimin maksimal të rreziqeve që lidhen me situatën aktuale. Shëndeti dhe siguria e klientëve dhe punonjësve tanë është përparësia jonë absolute. Ne kemi pajisur të gjitha vendet dhe zonat me dezinfektues dhe termometra pa kontakt. Për më tepër, procedurat në lidhje me dezinfektimin e elementeve të infrastrukturës futen në objektet tona. Ne gjithashtu kryejmë aktivitete arsimore që synojnë të gjithë punonjësit, njerëzit dhe personelin e shpërndarjes që merren me produktet tona që largohen nga studioja jonë.

this is blythe operacioni covid-19

Ne jemi të hapur gjatë COVID-19

Deri më sot (Mars 2021), ne jemi akoma të hapur dhe dërgojmë paketa çdo ditë ndërsa ndjekim praktikat e rrepta të shëndetit dhe sigurisë. Ne e kuptojmë se si këto dhurata Blythe janë të rëndësishme për ju sidomos gjatë pandemisë së ditëve të shpërthimit COVID-19 dhe tani punoni 24/7 orë për të krijuar kukullat tuaja Blythe dhe të bëjmë më të mirën për t'i dërguar ato në kohë për shkak të kërkesës së pazakontë më të lartë që rezulton në më shumë krijues të kukullave i bashkohen ekipit tonë.

Shëndeti dhe siguria e njerëzve, punonjësve tanë dhe shërbimi ndaj klientëve tanë mbeten përparësitë tona kryesore. OBSH dhe CDC, me seli në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, konfirmojnë se është e sigurt të merresh dhe të marrësh pako, pasi kapja e virusit COVID-19 nga materialet e transportit është shumë e vështirë. Ju lutemi porosisni me besim.

Faleminderit për mbështetjen, guximin dhe besnikërinë tuaj në vitin 2021. This Is Blythe Ekipi ju uron të qëndroni të sigurt dhe të keni një ditë të shkëlqyeshme.

Këshillë: Nëse jeni përdorues i TIB Mobile, ju lutemi provoni të vizitoni faqen tonë të internetit në kompjuterin tuaj personal për një përvojë më të mirë në blerje. Faqja jonë e tavolinës do ta bëjë më të lehtë hyrjen në mbi 5400 produkte Blythe. Bli Tani!

DELRGIMI FALAS

Me të gjitha urdhërat

KTHIMET FALAS

Asnjë pyetje nuk u bë politika e kthimit

KAM NEVOJË PËR NDIHMË? + 1 (934) 451-1611

Thirrni numrin tonë të telefonit të Shteteve të Bashkuara

Garantimi i parave

Pazar pa merak

Shporta

×