Siç është parë Forbes, BBC & Guardian | TRANSPORT FALAS!
Ne anije në të gjithë botën. Bleni tani!
Produktet 3000 + Blythe
Anijeve të lirë në të gjitha produktet Blythe!
Kukulla të mira Custom Blythe gati-to-go!
Krijo Own Dollën tuaj Blythe tani!
20 VITET N B BIZNES! FALEMINDERIT P FORR MB SSHTETJEN TUAJ 💖
ENJOY Transporti FALAS DHE TRAJTIMI FALAS pa asnjë tarifë të zakonshme!
6900 + Klientët na duan!

Ne ofrojmë shërbimin më të mirë dhe çmime të shkëlqyera në produktet me kualitet të lartë Blythe

Shipping të 185 vendet

Dyqan jonë operon në mbarë botën dhe ju mund të gëzojnë të ofrimit të lirë të të gjitha porosive

100% Pagesa të sigurta

Blej me besim duke përdorur metodat më të njohura dhe të sigurta në botë pagesës

9000 + Dërgesat e suksesshme

Mbrojtja blerësi ynë mbulon blerjen tuaj nga klik të dërgimit

Çfarë është një kukull Blythe?

Nga trashëgimia e Barbie dhe Lakra Patch Kids vjen një epokë e re e kukullave, Kukulla Blythe. Ashtu si Barbie, kukulla më popullore Neo Blythe janë kukulla modës që qëndrojnë në 12 inç ose 30 cm të gjatë, me një kokë dhe sy të tepërt që ndryshojnë ngjyrën me tërheqjen e një vargu. Ata mund të vijnë me pjesë të lëvizshme të trupit si duart e gjesteve shtesë për një pagesë shtesë. Bukuri unike dhe apeli i këtyre kukullave rrjedhin nga personazhet adorable që ata paraqesin. Pikëllimi i asaj që ju merrni e bën për një pritje emocionuese. Në rast të rrallë që stili i veçantë i kukullës nuk është për shijen tuaj, ju gjithashtu mund të rregulloje veshjet që t'i përshtaten shijes tuaj. Sytë mund të ndryshohen që të përputhen me një veshje të veçantë ose personalitet. Një kordon që del nga mbrapa kokës do t'i mbyllë sytë dhe do t'i ndryshojë ato në një ngjyrë tjetër. Drejtimi i syve gjithashtu ndryshon në proces. Ju do të jeni në gjendje të blini veshjet shtesë dhe, me disa kërkime, gjeni modele për të qepur rrobat tuaja. Këto kukulla janë arti që lidhin në zemrën e tyre. Entuziastë kukullash sentimentare do ta përfundojnë koleksionin e tyre me këto kukulla dhe do të mbajnë kënaqësi për vitet që vijnë.

Sa Tall është një Doll Blythe? Çfarë Madhështesh Keni Blythe Doll?

Ka lloje të 3 Kukulla Blythe për shitje: Neo, MiddIedhe I imët. Neo Blythe është 12 inç ose 30 cm i gjatë, Middie Blythe është 8 inç ose 20 cm i gjatë dhe Petite Blythe është 4 inç ose 10 cm i gjatë.

Kur Blythe Dolls Krijuar dhe Who Designed Blythe Doll?

Kukulla Blythe u krijuan fillimisht në 1972 nga Allison Katzman dhe prodhuar nga Kenner por nuk u pritën mirë si lodër për fëmijë. Ky model u prodhua vetëm për një vit. Më vonë Gina Garan përdor një kukull Blythe si subjekt në shumë fotografi dhe botoi një libër të quajtur Blythe Style, i cili tregoi kukullën e saj Blythe si model për modelet e saj.

Cilat janë disa karakteristika të kukulla Blythe?

Këto kukulla janë të shkëlqyera si sende të kolektorit dhe bëjnë një lodër të shkëlqyeshme për fëmijët dhe të rriturit njësoj. Koka e tyre gjigande, sytë dhe lëkura me shkëlqim i vendosin këto kukulla pavarësisht nga kukulla të tjera, megjithëse ato janë gjithashtu të disponueshme me fytyra më pak të shkëlqyera. Nëse preferoni një mbulesë matte, mund të mbulohet një pastrues me mat. qime është vënë në copë kokën e kukullës dhe është në dispozicion në një larmi ngjyrash. Këmbët janë bërë nga gome të trasha që i bën ata të kthyeshëm. Armët dhe trupi i sipërm janë bërë nga një plastike e vështirë dhe nuk janë aq fleksibël nëse nuk kaloni në opsionin e trupit të bashkuar. Ata do të kenë një sërë sy patate të skuqura, hairstyle, dhe qëndrim. Kukulla të fabrikës janë të shkëlqyera nëse planifikoni të bëni shumë modifikime për të ndryshuar pamjen e stoqeve ose nëse dëshironi blerje tuaj aksesorë dhe rroba për ta.

Si ta personalizoni një kukull Blythe?

Ndryshimet mund t'i bëhen kukullave për të ndryshuar pamjen e syve ose për të ndryshuar shikimin e tyre për të shfaqur më lart. blerje kukulla fabrikë janë të preferuar për ata që planifikojnë të modifikojnë kukulla. Në këtë mënyrë nuk i heq vlerat rishitëse të kolektorit dhe zvogëlon disa nga streset për ata që janë të rinj në modifikimin e kukullës. Më poshtë është një listë e disa ndryshimeve që njerëzit kanë bërë: Përshtatje e Avancuar

  • Zmerilim, heqjen e veshjes së jashtme të fytyrës dhe kozmetikës, rilyerjen
  • Blerja e copëzave të syve të tjerë
  • Shtimi i një kordoni tërheqës shtesë në mënyrë që dikush t'i mbyllë sytë (të quajtur një kabllo tërheqëse për fjetje) dhe tjetra ndryshon ato - kjo mund t'i mbajë sytë mbyllur për një kukull fjetur
  • Gdhendje duke përdorur dremels për të ndryshuar formën e fytyrës dhe buzëve ose duke përdorur sculpey për të ndryshuar estetikën e fytyrës
  • Rerooting flokët Blythe

Ka raste kur përshtatja e Blythe mund të bëhet e komplikuar. A nuk keni kohë të përshtatni një? Vizito faqen tonë Custom Blythe Doll seksion për të shfletuar kukulla me porosi Blythe dhe shihni nëse ju pëlqen një. Çdo kukull me porosi të listuara në faqen tonë është krejtësisht unike dhe ato mund të kërkojnë ditë për t'u përshtatur në disa raste.

Cila është koha për evolucionin e kukullave të Blythe?

falas blythe anijeve në mbarë botën 1972 Kenner - 70s 'duken kukulla
Fabrika 2000 TBL - pjesë që punonjësit morën dhe u rikonfirmuan
2001 BL - Neo Blythe sytë dhe këmbët e pranishme, sytë e mbytur, disa fytyra të matta
2002 EBL - Kënde të shkëlqyeshme Blythe - të mundshme, nuk kishte më sy të mbytur - vështrim më të butë ndaj syve
2004 SBL - Sytë me shkëlqim dhe të bazuar në dizajnin origjinal Kenner
2006 BBL - Radiance Blythe - fytyrë më shumë fëmijë dhe kokë e modifikuar
2009 FBL - Blythe më të bukura - faqe të plota, lëkurë gjysëm të matte, nxënës të mëdhenj të syve
2013 RBL - Radiance Blythe Plus - modifikime të lehta në fytyrë dhe plastike holluese
Model 2014 FG - Fabrika Girl - versioni modern i fabrikës
2019 PBL - Kukulla Premium Blythe - përmirësuan cilësitë e reja të kukullave, disa me buzë të gdhendura dhe me sy të përgjumur

Sa është një Doll Blythe? Cila është kostoja e përafërt?

Kur të kërkoni për një kukull Blythe për shitje, ju mund të shihni ato Fabrika Blythes lakuriq të fillojnë nga $ 49. Lirimi origjinal Blythe kukulla nga 1972 fillon në $ 3500 sepse ato janë sende të rralla të kolektorit. modern Kukulla Custom Blythe varg nga $ 80- $ 4500 në varësi të artistit dhe nivelit të personalizimit.

Nëse bleni një kukull Blythe sot, ka shumë të ngjarë të ketë trefish në vlerë brenda pak vitesh. Disa nga koleksionistët tanë të dedikuar për kukull në këtë është Blythe arritën në një kukulla 2000 që thërrasin! Kjo është një mundësi e madhe për investime pavarësisht se jeni koleksionist kukullash ose një përshtatës.

Blythe Dolls janë ideale për dhuratat, pushimet, fotografitë e kukullave, dhuratat e ngrohjes së shtëpisë, studiot e filmave dhe animacioneve, kompanitë anime, filma, studiot e artit, vizatimi dhe piktura, vetë-dhurimi, qëllimet personalizuese, dhuratat e Krishtlindjeve, dhuratat e ditëlindjes së fëmijëve, , shfaqje dhe panaire.

Cilat janë disa këshilla për Newbies Blerja e tyre të parë kukull Blythe?

Nëse jeni të ri në botën e Blythe dhe kërkoni për një Kukulla Blythe për shitje, kukulla Blythe tonë ka kuptim për shkak të çmimit pikë dhe për ju për të parë nëse doni të investoni më shumë në një koleksion.

! Ju jeni shumë të rekomandoni për të blerë kukull Blythe tuaj dhe produktet vetëm në faqen tonë të internetit për të shmangur kukulla të shtrenjta, me erë të keq dhe thyer diku tjetër. Çdo ditë, klientët e rinj kthehen te ne duke u ankuar se kukulla e tyre nga një faqe tjetër interneti ose dyqan erë të kalbur dhe plastike të keqe. Shumë klientë të tjerë gjithashtu na thanë se kompanitë e tjera nuk i kanë dërguar fare kukulla. Ne gjithashtu morëm disa ankesa se ka pasur tarifa të fshehura, taksa të larta doganore dhe taksa si dhe vështirësi në marrjen e paketave të tyre kur janë blerë diku tjetër. !

Kukulla dhe produktet tona nuk kanë ndonjë erë të pakëndshme, trupi i kukullës nuk ka erë si plastikë apo kimik, dhe flokët e kukullave tona me cilësi të lartë nuk janë të pista ose të zbehura. Kur blejnë nga ne, ju po blini gjithashtu edhe parukë cilësore të flokëve të fibrave të njeriut që do të zgjasin për jetën. Prodhimet tona janë të punuar me dorë, testuar plotësisht dhe u përpoq pastaj dërguar. Kjo është garancia jonë. Keta jemi ne, Kjo është Blythe.

Ju lutem vini re se ne nuk mund të mbajmë përgjegjësi nëse blini produktet tuaja Blythe diku tjetër, si faqet e mëdha të tregtisë elektronike dhe dyqanet e tjera online të punuar me dorë.

Blej Blythe Doll Tani


Azhurnohet në tetor 2019

Blythe Poem

Beson se nuk ka frikë në dashuri
Thotë se kur këmbët e saj janë të zeza dhe blu është koha për të marrë një pushim
Pëlqen për të vënë sheqer në avokado e saj

Duket në jetë përmes lenteve të lajmeve - një blu, një trëndafil
Do të mbajë një gënjeshtër nën mjekrën tuaj
Asnjëherë mos humbas një episod të "Vullnetit dhe Graces"

Mbart lule në flokët e saj
E njeh një të shtënë të mirë të parave kur e sheh
E di kur të them jo SSL Certificate

Bën gjithë ekzistencën e saj në numrin 3
Kurrë nuk do të bie në gjumë me përbërjen e saj në
Beson se kur e doni dikë, do të jetë për të gjithë kohën kenaqesi e garantuar

Blythe është çdo grua
Ajo është gjithçka që ju nevojitet

Nga Gina Garan

Blythe

Shqyrtime

Çfarë Konsumatorët kanë për të thënë

Lexo më shumë


Regjistrohu tani për të marrë Zbritje speciale dhe marrëveshjet

© Copyright 2019. Të gjitha të drejtat e rezervuara

Kjo është Blythe
Blythe
BLYTHE. Prodhuesi dhe shitësi #1 Blythe i botës që nga 1996. Shfletoni faqen tonë Produkte tani.

Mbrojtja DMCA.com Status

Shporta

×