Испорака и испорака

Превозот и испорака

Ние сме горди да понудиме меѓународни услуги за превозот кои во моментов работат во преку 200 земји и острови низ целиот свет. Ништо не значи повеќе за нас отколку да ги донесеме нашите клиенти голема вредност и услуга. Ние ќе продолжиме да растеме за да ги задоволиме потребите на сите наши клиенти, давајќи услуга надвор од сите очекувања насекаде во светот.

Како да се брод пакети?

Пакетите од нашиот складиште во Канада, САД, Сингапур, Јапонија или Кина ќе бидат испратени преку ePacket или EMS во зависност од тежината и големината на производот. Пакетите испратени од нашиот американски склад се испраќаат преку USPS.

Дали брод во светот?

Да. Ние обезбедуваме бесплатен превоз до над 200 земји низ светот.

Што е со обичаи?

Ние плаќаме за царински давачки, превозот и ракувањето, за да можете едноставно да уживате во производите на Blythe.

Колку време на превозот?

Превозот време зависи од земјата. Ова се нашите проценки:

Локација * Проценета потрошувачка на времето за испорака
Соединети Држави -10 20 работни дена
Канада, Европа -10 20 работни дена
Австралија, Нов Зеланд -10 30 работни дена
Централна и Јужна Америка -15 30 работни дена
Азија -10 20 работни дена
Африка -15 45 работни дена

* Ова не ги вклучува нашите 2 5-време на денот обработка.

Дали ви обезбеди следење на информации?

Да, ќе добиете е-пошта која автоматски ќе ги содржи информациите за следење, откако вашата нарачка ќе се испраќа. Тоа е нашата гаранција дека вашата нарачка се испорачува во рок од пет дена, па затоа не мора да се грижите за нашиот статус на обработка. Можете да додадете $ 1.99 на проверката за побрза обработка ако сакате побрза испорака. Ако не сте добиле информации за следење во 5 дена, оставете порака преку разговор на нашата веб страница и ние ќе ве вратиме со информации за испорака.

СЛЕДЕЊЕ ми вели "Нема достапни информации во овој момент".

За некои превозници, потребни се работни денови од 2-5 за информации за следење за да се ажурираат на системот. Најверојатно вашиот пакет е се уште во транзит. Ако вашата нарачка е поставена повеќе од 5 денови од денот и сè уште нема информации за вашиот број за следење, контактирајте со нас.

предмети ми ќе биде испратен во еден пакет?

Со нашиот нов подобрен логистички систем, поголемиот дел од нашите клиенти ќе ги добијат своите производи во еден пакет.

Ако нарачате обичај Blythe кукла заедно со други Blythe купувања на нашата веб-страница, ќе добивате 2 пакети, бидејќи нашите регистрирани кукли креираат сопствени кукли од целиот свет.

Ако имате било какви прашања, Ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.

РЕФУНА И ПОЛИТИКА

Цел откажување

Сите нарачки може да се откажат се додека не се испорачаат. Ако вашата нарачка е платена и треба да направите промена или да откажете нарачка, мора да контактирате со нас во рок од 12 часа. Откако ќе започне процесот на пакување и испорака, тој веќе не може да се откаже.

Рефундирањето

Вашето задоволство е нашата #1 приоритет. Затоа, ако сакате наплата можете да добиете без оглед на причината.

Ако не не примајте го производот во загарантираното време (45 денови кои не вклучуваат 2-5 обработка на ден), можете да побарате враќање на парите или повторно испраќање.

Ако сте го добиле погрешен точка може да се бара враќање на средствата или reshipment.

Ако не сакате производот што го добивте може да побарате поврат, но мора да го вратите предметот на ваш трошок и предметот мора да биде неискористен и кутијата да биде неотворена.

* Можете да поднесете барања за рефундирање во рок од 15 дена по истечен гарантиран период за испорака (45 дена). Можете да го направите со испраќање на порака на Контакт страница

Ако се одобрени за враќање на парите, а потоа за поврат на средствата ќе бидат обработени, и кредитна автоматски ќе се примени на вашата кредитна картичка или оригиналниот метод на плаќање, во рок од 35 денови.

Размена

Во моментов не нудиме размена со оглед на нашите ниски цени.

Ве молиме љубезно не го испраќајте вашето купување назад до нас, освен ако не овластиме да го сторите тоа.

Достапни земји за извоз

ThisIsBlythe.com брое Blythe кукли и Blythe додатоци на меѓународно ниво. Достапно Блиет линии, Blythe превозот стапки, и такси се разликуваат во зависност од адресата за испорака за вашата нарачка. Сепак, на нашата интернет страница нема скриени или неочекувани давачки.

Ажурирање: Бесплатен превозот на сите нарачки за ограничено време. Нема минимум. Обврски платени.

Мапа на континентот за испорака

Поголемиот дел од елементите во овој каталог на производот ThisIsBlythe може да се испраќаат до повеќе од 100 земји. Тие вклучуваат:

Африка и на Блискиот Исток

Бахреин Јордан Нигерија Саудиска Арабија
Египет Кенија Оман Јужна Африка
Израел Кувајт Катар Обединети Арапски Емирати
Гана Мароко Маурициус Намибија
Обединување Танзанија Мајоте Зимбабве

Америка

Бермудски Колумбија Мексико Уругвај
Бразил Коста Рика Панама Венецуела
Канада Еквадор Перу Боливија
Чиле Гвадалупе Тринидад и Тобаго Барбадос
Микронезија Француска Гвајана Јамајка Свети Мартин
Мартиник Соединети Држави

Азија и Пацифик

Австралија Индонезија Малезија Јужна Кореа
Кина Јапонија Нов Зеланд Тајван
Хонг Конг Казахстан Филипини Тајланд
Индија Макао Сингапур Нова Каледонија
Фиџи Камбоџа Шри Ланка Маршалските Острови
Палау

Европа

Австрија Германија Луксембург Србија
Белгија Грција Малта Словачка
Бугарија Унгарија Монако Словенија
Кипар Исланд Холандија Шпанија
Република Чешка Ирска Норвешка Шведска
Данска Италија Полска Швајцарија
Естонија Летонија Португалија Турција
Финска Лихтенштајн Романија Обединето Кралство
Франција Литванија Русија Сен Бартелеми
Андора Албанија Босна И Херцеговина Гибралтар
Хрватска Сан Марино Ватикан

Забелешка:

  • Вашите пакети нема да подлежат на царинските давачки и увозни давачки на земјата на која вашата нарачка се испорачува. За повеќе информации, одете на Увозни давачки.

Количката

×