Блиот кукли

Блиот кукли оригинално Нео ТакараЗначи ја откривте оваа љубопитна голема кукла за очи што се вика Blythe и мора да има еден за себе. Дали сте како повеќето колекционери кои најверојатно се сопнале на слика од чудна, но убава кукла и сакале да дознаат повеќе само да најдат такви кукли во Јапонија и во Кина? Ако се обидувате да видите каде можете да ги купите Блиот кукли од сигурен извор без потреба да патуваат низ планетата; добро сте во среќа, бидејќи можете да ги купите вашите негувани кукли и, исто така, да ја предаде во вашата куќа во кратко време Ова е Блиет. Во случај да претпочитате да ги купите вашите Blythe Dolls од физичка продавница, нема продавници што ги носат во САД, па затоа изборот е обично ограничен.

Ако не го познавате Blythe по наслов, можеби ја познавате од видно поле. Таа е веднаш препознатлива од нејзината огромна шекерна глава, нејасно очи со манга, што понекогаш ја менуваат бојата; нејзиниот изглед е малку зафрлен. Blythe кукли главно спорт geek-шик стил коса - дебел раб, понекогаш обоена различни бои - и пренесува старомодни стилови. Таа е некаде помеѓу Zooey Deschanel и Katy Perry заедно - освен таа е кукла.

Блиет е голема индустрија, но не започна на овој начин. Големата глава и големите очи ги направиле кукли премногу страшно за малите деца да си играат, а Блате бил напуштен по само една година по нејзиното создавање. Но, скоро 30 години подоцна, се појавила повторна појава на Blythe. Џина Гаран, поранешен телевизиски продуцент во Њујорк, беше прва награда Блита кукла со придружник. Takara, јапонска компанија за играчки, почнала да генерира нови варијации на Blythe една година подоцна.

Блиет би можел да остане фуснота на историјата на куклата ако не беше објавена во 2000 на "Ова е Блита" од драгиот Џина Гаран, што помогна да се воспостави слава на куклата.

Во моментов постојат Blythe конвенции низ целата планета, вклучувајќи ги и Њујорк, Барселона и Берлин, каде што илјадници љубители на Blythe собираат секоја година. Блиет дури има и маркетинг кампањи за Sony, заедно со Александар Меквин.

Купување на Блиот кукли

Блиот куклена кутија Нео Блита Џоанна ГентианаПред да го купите вашиот прв Blythe осигурајте се да го прочитате описот на куклата што ја купувате за да бидете сигурни дека имате оригинална големина Blythe; куклата со минијатурни димензии се само околу 3 инчи, оригиналот е околу 12 инчи. Додека кукличките се убави на свој начин, тие не се сосема исти како и кукли со полно-големина и немаат очи што се заменливи. Значи, во случај кога ќе видите неверојатна цена бидете сигурни дека ќе бидете сигурни дека ќе разберете која кукла купувате.

Па, како можете да разликувате дали добивате фантастична цена за да добиете кукла? Има толку многу различни верзии на Блејт кукли секоја девојка има друго лице-up, коса, ансамбл и име. Има прекрасна страница во која се наведува секоја верзија на кукла и колку во просек поединецот вреди да ја купи. Посетете го ова Рачно за истражување за да се види дали вашата фантазија кукла е во вашата цена опсег. Првите Кеннер кукли се екстремно скапи, додека Такара Блитес се почести за колектори.

Прилагодено Блиот кукли

Друга кукла може да најдете е дека обичај Blythe. Уметниците или "Blythe customizers" купуваат кукли, а потоа ги земаат настрана и им даваат преуредувања - ова може да инкорпорира нова коса, корен, потстрижување на коса, нови чипови за очи, нова шминка за лице и гардероба. Овие кукли се еден вид и убави. Тие се поскапи заради времето и работната сила што им припаѓаат, но се вредни за некои колектори, бидејќи тие се нарачани и затоа немаат етикета со фиксна цена.

Најчестиот начин да се купат кукли од Блајт е преку ова Блатни кукли. На ThisIsBlythe, можете да најдете нови, прилагодени и користени кукли од локални и глобални продавачи. Најчесто можете да добиете огромен избор и да добиете разумна цена. Гроздобер Кеннерс, исто така, може да биде лоциран на оваа кукла.

Голи TBL Neo Blythe кукли

Можете да ги купите голи или фабрички Blythe директно од нашата онлајн купуваат. Ние обично носат нови кутии за ослободување и мала колекција, но дополнителна корист што можете исто така да купите облека и додатоци од истата продавница. Меѓу највозбудливите работи модерните колекционери на Блејт-кукла, како да ги изведуваат заедно со своите кукли, е да ги облекуваат во сопствени облеки, неколку купени, но многу создадени со рака. Неколку смел колекционери дури и ги насликале или издлабиле своите кукли, давајќи ѝ мала насмевка, на пример.

Други пазари за блут-кукли

Во моментов, веќе нема продавници или продавници кои продаваат Blythes. Иако Ова е Блиет преку Интернет има сè за Blythe, од ограничено издание и најпопуларните Blythes до додатоците, алишта и уште повеќе. Да се ​​најде Блит може да биде тешко во еден голем свет. Наоѓање на Blythe што го барате е најтешкиот дел. Ние ви нудиме најнови информации за да го пронајдете најдобриот избор на кукли Blythe. Искрено се надеваме дека ќе го пронајдете она што го барате. Лентата за пребарување е исто така достапна за да се извлечат од најактуелните артикли за целиот спектар на куклата Blythe за продажба.

Ние ја славиме нашата 20-та година во бизнисот - благодарам за поддршката!

УСЛОВИТЕ СВЕТЕ СВЕТНО ДОЛ

Зачленете се на нашата листа за да освоите Блит!

* Задолжителни

Количката

×