Што е куклата Блајт?

Зошто Blythe Dolls се толку популарни?

Од наследството на Барби и "Зелка од зелка" Децата доаѓаат во нова ера на кукли, Блејт кукли. Како Барби, најпопуларниот Нео Blythe кукли се модни кукли кои стојат 12 инчи или 30 см високи со огромна глава и очи кои ја менуваат бојата со влечење на жица. Може да доаѓаат со подвижни делови од телото, како што се дополнителни раце за гестикулација, за дополнително полнење. Уникатниот шарм и привлечност на овие кукли потекнува од симпатичните ликови што тие ги прикажуваат. Изненадувањето од она што го добивате предизвикува возбудлив прием. Во ретка прилика дека посебниот стил на куклата не е по ваш вкус, можете да прилагодите и облека за да одговараат на вашиот вкус. Очите може да се сменат за да одговараат на одредена облека или личност. Кабелот што излегува од задниот дел на главата, ќе ги затвори очите и ќе ги смени во друга боја. Насоката на очите исто така се менува во процесот. Вие ќе бидете во можност да купите дополнителни облека и, со некои истражувања, да пронајдете обрасци за да шиете своја облека. Овие кукли се уметност што се врзува во срцевите удари. Sубителите на сентименталните кукли ќе ја завршат својата колекција со овие кукли и ќе го задржат уживањето во наредните години.

Колку Висока е Куклата? Какви големини доаѓа Куклата Блајт?

Постојат 3 видови Blythe кукли за продажба: Нео, Middie, и Убава фигура. Нео Блита е 12 инчи или висок 30 cm, Миди Блита е 8 инчи или 20 cm висок, а Petite Blythe е 4 инчи или 10 cm.

Кога беа создадени кукли и кои дизајнираа Blythe кукла?

Куклите Blythe првично беа создадени во 1972 од Алисон Катзман и произведени од Кенер, но не беа добро примени како детска играчка. Овој модел се произведуваше само една година. Подоцна, inaина Гаран во многу фотографии користела кукла Blythe како тема и објавила книга наречена Blythe Style, која ја покажа својата кукла Blythe како модел за нејзините мода.

Кои се некои особини на Blythe Dolls?

Овие кукли се одлични како колекционерски предмети и прават одлична играчка за деца и возрасни. Нивната гигантска глава, очи и сјајна кожа ги поставуваат овие кукли од други кукли, иако тие се исто така достапни и со помалку сјајни матни лица. Ако преферираш мат финиш, може да се распрсне мат запечатување. На косата се става во скалпот на куклата и е достапен во различни бои. Нозете се направени од дебела гума што ги прави свитливи. Оружјето и горниот дел од телото се направени од потешка пластика и не се толку флексибилни освен ако не ја надградите опцијата за спојување на тело. Тие ќе имаат сет на око чипс, фризура и стојат. Редовните кукли од Neo Blythe се одлични ако планирате да направите многу измени за да го промените изгледот на акции или ако сакате да купување твое додатоци и алишта за нив.

Како да ја прилагодите куклата Blythe?

Може да се направат измени на куклите за да се смени изгледот на очите или да се смени погледот да се појави повисоко. Купување редовно голи Нео Блита кукли се претпочитани за оние што планираат да ги модифицираат куклите. На овој начин не се одзема од вредноста на колекционерот и се намалува дел од стресот кај оние што се нови за модификација на кукли. Подолу е листа на некои од модификациите што луѓето ги направиле: Напредно прилагодување

  • Брусење, отстранување на сјајниот надворешен слој од лице и шминка, пресликување
  • Купување на други очи чипови
  • Додавање дополнителен кабел за влечење, така што едниот ги затвора очите (наречен кабел за влечење за спиење), а другиот ги менува - ова може да ги задржи очите затворени за кукла за спиење
  • Резба со користење dremels за промена на обликот на лицето и усните или користење на sculpey за промена на естетскиот на лицето
  • Расипувајќи ја косата на Blythe

Постојат моменти кога прилагодувањето на Блејт може да се комплицира. Немате време да го прилагодите? Посетете го нашиот Прилагодено Blythe кукла секција за да пребарувате обичај Blythe кукли и да видат дали ви се допаѓа. Секоја обичајка кукла наведена на нашата страница е сосема уникатна и може да потрае неколку дена за да се прилагоди во некои случаи.

Колку е блата кукла? Која е приближна цена?

Кога пребарувате кукла Blythe за продажба, може да ги видите овие голи редовни Blythes започнете од $ 49. Оригиналните ослободени Blythe кукли од 1972 започнуваат од $ 3500, бидејќи тие се ретки колекционерски предмети. Модерна Прилагодено Блиот кукли се движат од $ 180- $ 5500 во зависност од уметникот и нивото на прилагодување.

Ако ја купите куклата Blythe денес, тоа најверојатно ќе се зголеми трипати во вредност за неколку години. Некои од нашите посветени колекционерски кукли на Ова е Блејт достигна до куклички 2000 кукли! Ова е одлична можност за инвестирање, без разлика дали сте колектор на кукли или прилагодувач.

Куклите „Blythe“ се идеални за подароци, празник, фотографирање на кукли, подароци за затоплување на домови, студиски филмови и анимации, компании за аниме, филмови, уметнички студија, цртање и сликање, авто-подароци, прилагодени цели, Божиќни подароци, детски роденденски подароци, конференции за кукли , дисплеј и саеми.

Кои се некои совети за новинарите што ја купуваат својата прва блатна кукла?

Ако сте нови на Blythe светот и барате Blythe Doll за продажба, нашите Blythe кукли имаат смисла, бидејќи на цена и за да видите дали би сакале да инвестираат повеќе во обичај Blythe кукла собирање.

! Вие високо препорачувате да ја купите вашата кукла и производите на Blythe само на нашата веб страница за да избегнете скапи, миризливи и скршени кукли на друго место. Секојдневно, нови клиенти се враќаат кај нас се жалат дека нивните кукли од друга веб-страница или продавница мирисаат скапани и лоши пластика. Многу други клиенти, исто така, ни кажаа дека другите компании воопшто не ги испорачале нивните кукли. Добивме и некои поплаки дека има скриени такси, високи царински давачки и даноци, како и тешкотии при добивањето на нивните пакети кога се купени на друго место. !

Нашите кукли и производи немаат непријатен мирис, телото на кукли не мириса на пластика или хемикалија, а нашата висококвалитетна коса за кукли не е валкана или избледена. Кога купувате од нас, купувате и квалитетна перика за коса изработена од влакна која ќе трае доживотно. Нашите производи се рачно изработени, целосно тестирани и пробани потоа се испорачуваат. Тоа е наша гаранција. Ова сме ние, Ова е Блиет.

Забележете дека не можеме да бидеме одговорни ако ги купите вашите производи на Blythe на друго место, како што се големите сајтови за е-трговија и други онлајн продавници за рачно изработени продавници. Контактирајте не ако ви треба помош.

Купи ја твојата кукла сега

Зачленете се на нашата листа за да освоите Блит!

* Задолжителни

Количката

×