Испорака и испорака

Ветување за бесплатна испорака Blythe

Испорака и испорака 1Горди сме што нудиме бесплатен меѓународен превоз услуги кои во моментов работат во над 200 земји и острови ширум светот. Ништо не значи повеќе отколку да им носиме на нашите клиенти голема вредност и услуга. Ние ќе продолжиме да растеме за да ги задоволиме потребите на сите наши клиенти, давајќи услуга над сите очекувања насекаде во светот.

Како да се брод пакети?

Пакетите од нашиот магацин во Канада, Соединетите Држави, Русија, Сингапур, Јапонија или Кина ќе бидат доставени преку ePacket или EMS, во зависност од тежината и големината на производот. Пакетите испратени од нашиот магацин во САД се испорачуваат преку USPS.

Дали брод во светот?

Да. Ние обезбедуваме бесплатен превоз до над 200 земји низ светот.

Што е со обичаи?

Ние плаќаме за царински давачки, превозот и ракувањето, за да можете едноставно да уживате во производите на Blythe.

Колку време на превозот?

Превозот време зависи од земјата. Ова се нашите проценки:

Локација * Проценета потрошувачка на времето за испорака
Соединети Држави -10 20 работни дена
Канада, Европа -10 20 работни дена
Австралија, Нов Зеланд -10 30 работни дена
Централна и Јужна Америка -15 30 работни дена
Азија -10 20 работни дена
Африка -15 45 работни дена

* Ова не ги вклучува нашите 2 5-време на денот обработка.

Дали ви обезбеди следење на информации?

Да, ќе добиете е-пошта што ги содржи вашите информации за следење автоматски откако ќе се испратат нарачките. Наша гаранција е дека вашата нарачка се испорачува во рок од пет дена, затоа не треба да се грижите за статусот на обработка. Ако не сте добиле информации за следење во рок од 5 дена, оставете порака преку разговор на нашата веб-страница и ние ќе ви ги вратиме информациите за испорака.

СЛЕДЕЊЕ ми вели "Нема достапни информации во овој момент".

За некои компании за испорака, потребни се 2-5 работни дена за да се ажурираат информациите за следење на системот. Најверојатно вашиот пакет сè уште е во транзит. Ако вашата нарачка е ставена пред повеќе од 5 работни дена и сè уште нема информации за вашиот број за следење, ве молиме контактирајте не.

предмети ми ќе биде испратен во еден пакет?

Со нашиот ново подобрен логистички систем, поголемиот дел од нашите клиенти ќе ги примат своите артикли во еден пакет.

Ако нарачате обичај Blythe кукла заедно со други Blythe купувања на нашата веб-страница, ќе добивате 2 пакети, бидејќи нашите регистрирани кукли креираат сопствени кукли од целиот свет.

Ако имате било какви прашања, Ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да ви помогнеме.

РЕФУНА И ПОЛИТИКА

Цел откажување

Сите нарачки можат да бидат откажани сè додека не се испорачаат ако не помине еден час по поставувањето на нарачката. Ако вашата нарачка е платена и треба да направите промена или да откажете нарачка, мора да контактирате со нас во истиот час од вашата нарачка. Откако ќе започне процесот на пакување и испорака, повеќе не може да се откаже.

Рефундирањето

Вашето задоволство е нашата #1 приоритет. Затоа, ако сакате наплата можете да добиете без оглед на причината.

Вашето здравје и безбедност се важни за нас. Затоа, ние не рециклираме делови од кукли - ги користиме сите нови делови со употреба на индустриски алатки со висок степен. Вие добивате потполно нов производ на Blythe.

Ако не не примајте го производот во загарантираното време (45 денови, кои не вклучуваат 2-5 обработка на ден), можете да побарате враќање на парите или повторно испраќање.

Ако сте го добиле погрешен точка може да се бара враќање на средствата или reshipment.

Ако не сакате производот што го добивте може да побарате поврат, но мора да го вратите предметот на ваш трошок и предметот мора да биде неискористен и кутијата да биде неотворена.

* Можете да поднесете барања за рефундирање во рок од 15 дена по истечен гарантиран период за испорака (45 дена). Можете да го направите со испраќање на порака на Контакт страница.

Ако се одобрени за враќање на парите, а потоа за поврат на средствата ќе бидат обработени, и кредитна автоматски ќе се примени на вашата кредитна картичка или оригиналниот метод на плаќање, во рок од 35 денови.

Те молам нашата Поврат на средства за повеќе опции.

Размена

Во моментов не нудиме размена со оглед на ниските цени.

Ве молиме љубезно не го испраќајте вашето купување назад до нас, освен ако не овластиме да го сторите тоа.

Достапни земји за извоз

ThisIsBlythe.com ги испорачува Blythe куклите и додатоците Blythe на меѓународно ниво. Достапни линии за транспорт, Blythe стапки и такси се разликуваат во зависност од адресата за испорака за вашата нарачка. Сепак, нема скриени или неочекувани трошоци на нашата веб-страница.

Ажурирање: Бесплатен превозот на сите нарачки за ограничено време. Нема минимум. Обврски платени.

Мапа на континентот за испорака

Поголемиот дел од елементите во овој каталог на производот ThisIsBlythe може да се испраќаат до повеќе од 100 земји. Тие вклучуваат:

Африка и на Блискиот Исток

Бахреин Јордан Нигерија Саудиска Арабија
Египет Кенија Оман Јужна Африка
Израел Кувајт Катар Обединети Арапски Емирати
Гана Мароко Маурициус Намибија
Обединување Танзанија Мајоте Зимбабве

Америка

Бермудски Колумбија Мексико Уругвај
Бразил Коста Рика Панама Венецуела
Канада Еквадор Перу Боливија
Чиле Гвадалупе Тринидад и Тобаго Барбадос
Микронезија Француска Гвајана Јамајка Свети Мартин
Мартиник Соединети Држави

Азија и Пацифик

Австралија Индонезија Малезија Јужна Кореа
Кина Јапонија Нов Зеланд Тајван
Хонг Конг Казахстан Филипини Тајланд
Индија Макао Сингапур Нова Каледонија
Фиџи Камбоџа Шри Ланка Маршалските Острови
Палау

Европа

Австрија Германија Луксембург Србија
Белгија Грција Малта Словачка
Бугарија Унгарија Монако Словенија
Кипар Исланд Холандија Шпанија
Република Чешка Ирска Норвешка Шведска
Данска Италија Полска Швајцарија
Естонија Летонија Португалија Турција
Финска Лихтенштајн Романија Обединето Кралство
Франција Литванија Русија Сен Бартелеми
Андора Албанија Босна И Херцеговина Гибралтар
Хрватска Сан Марино Ватикан

Забелешка:

  • Вашите пакети нема да подлежат на царинските давачки и увозни давачки на земјата на која вашата нарачка се испорачува. За повеќе информации, одете на Увозни давачки.

Количката

×