слободен подигач
бесплатен IP стрес
примаат смс

Најчесто поставувани прашања

историја

Што е куклата Blythe?

Blythe кукли се модни кукли кои стојат 11 инчи или 30 cm висок со преголема глава и очи кои ја менуваат бојата со повлекување на низа. Уникатниот шарм и привлечност на овие кукли произлегуваат од симпатичните ликови што ги прикажуваат.

Производи

Што е Блит?

"Blythe"Е модна кукла со преголема глава и големи очи кои ја менуваат бојата со повлекување на низа. Постојат три (3) главни типови на Блит-кукли: Нео, Убава фигура, и Middie. Нео Блита е 11 инчи висок, Миди Блита е 8 инчи или 20 cm висок, а Petite Blythe е 4 инчи или 10 см висок.

Јас сум многу ново со кукличките Блит. Како да изберам еден?

Тоа е неверојатно! Добредојдовте во возбудливиот свет на Blythe - тоа е толку забавно! Ве молиме посетете ја нашата Премиум прилагодени кукли Blythe страница за кукли кои се подготвени за прикажување надвор од кутијата - нема потреба од прилагодување или шминка. Најпопуларната категорија Блејта е нашата Нео Блита кукли дел во кој има најмногу голи кукли. Ако одлучите да добиете гола кукла, се препорачува да ја комбинирате со премиум Blythe алишта и чевли!

Што е значењето на името Блит?

Зборот Блиет значи "безгрижен" денес. Правопис "Blythe ' всушност ги опфаќа сите оние добри вибрации во елегантна, софистицирана, а сепак жива англиска презиме. "Blythe'е невообичаено и стилно име.

Значење на "Блит" во историјата

Стар англиски: 'радост', 'вид', 'весело', 'пријатно'

Про-германски: "нежни", "вид"

Old Saxon: "светла", "среќна"

Средно Холандски и Старо Нордиски: "благ", "нежен"

Стариот висок германски: 'геј', 'пријателски'

Готски: "вид", "пријателски", "милостив"

Од каде доаѓа името Блиет?

"Блиет" е име кое потекнува од средноанглиски, стар англиски и прото-германски.

Колку чини цената на куклата Blythe?

Цената за нарачана кукла на Blythe зависи од персоналот, искуство, знаење и трошоци поврзани со материјалот. Ве молиме погледнете го нашиот Прилагодено Блиот кукли страница за цени низ целиот свет.

Посетете ја нашата Прилагодено Блиот кукли

рекламирање материјали

Како функционира точката на системот во вашиот Giveaway?

Колку повеќе активности ги преземате за да го раширите зборот, толку повеќе поени ќе заработите. Заработувајќи повеќе поени зголемува шансите на вашиот добивки. Вие не мора да донирате или да платите за да бидат вклучени во нашата реклама, сепак, купувањето на www.thisisblythe.com ќе ви заработи повеќе поени што ќе ви даде повеќе шанси за освојување на награда.

Победниците се најчесто даватели на награди кои направиле било какво купување за време на рекламирањето на нашата веб-страница, бидејќи тие беа во можност да ги соберат максималните точки што некогаш биле достапни за нашиот натпревар. Примерско сценарио: Шерил доби 30 поени со нас како нас нè на Фејсбук, следејќи нè на Инстаграм и Твитер, додека Тери доби 40 поени со пополнување на сите Шерли направи, како и купување на нашиот сајт земајќи ги сите достапни места. Иако среќата е најважниот фактор во овој натпревар, Тери беше победник со оглед на фактот што ги добила максималните бодови на располагање со преземање на сите акции споменати на натпреварувачката страница. Ве молиме да не ве обесхрабруваат бидејќи некои од нашите бесплатни добитници на награди беа натпреварувачи кои земаа само една конкретна акција.

Бидејќи нашиот натпревар е целосно автоматизиран врз основа на поени и среќа на учесниците, ние не може: манипулирајте со натпреварот, имате вистинска личност за да го одредите победникот или да се додадете на натпреварот. Ние ангажираме трета страна компанија да се справи со нашиот натпревар за вашата погодност и мир на умот знаејќи нема вистинска личност да манипулира со натпреварот. Сакаме сите да бидат среќни што е нашето мото.

Како можам да добијам бесплатен Blythe кукла?

Ние објавуваме бесплатни награди за награди Blythe и награди преку е-мејл листа, разговор и социјални медиуми. Бидете сигурни Зачленете се на нашата листа, и Како нас+ Следете не да се слушне за нерешено и се занимава. Проверете го нашиот giveaway страница за да ги видите тековните и претходните огласи.

Одржување на Blythe

Може ли да ја измивам косата на мојата кукла на Блита?

Можете дефинитивно да ја измиете и чешнете косата на куклата сè додека не ја пуштите водата во главата. Шампон и омекнувач на ткаенината се добро познати за чистење. Дали не целосно да ја поплави главата на куклата во водата, бидејќи може да предизвика рѓосување на механизмот на очите, а трепките може да се оттргнат. Се препорачува употреба на топла вода за третман на коса (околу 45 Целзиусови). По миењето на косата на Блит со омекнувачот на ткаенината, внимавајте добро да ја исплакнете косата, истиснете го за да се ослободите од вишокот на вода, а потоа треба да го оставите да се исуши природно во воздухот како употреба на фен, во овој случај, не се препорачува . Пред третман на коса, идеално е да се отстрани купола на скалпот и само да се измие скалпот, па главниот механизам нема да се навлажни.

како да се мие косата

Веб-страница Навигација

Дали го зборувате мојот јазик? Каде е преведувачот?

Да! Ве молиме кликнете на "Англиски" копчето. на долниот лев и изберете го вашиот јазик. Ве молиме контактирајте не ако не можете да го најдете вашиот јазик. Ние ќе се потрудиме да се прилагодиме на вашиот јазик преку Chat или Email.

Како функционира пребарувањето на производи?

Пребарај за производи за внесување на името на производот или клучен збор во лента за пребарување на врвот на која било страница. Обидете се да внесете широк опис. Колку помалку клучни зборови користите, толку повеќе производи ќе добиете на страната со резултати. Кога ќе најдете производ за кој сте заинтересирани, едноставно кликнете на името на производот или сликата на производот за повеќе детали.

Нарачка Blythe производи

Имам проблем да ги додадам прилагодените работи во мојата количка. Што е решението?

Ова е ретко, и може да се случи само кога ќе поминеме преку софтверско ажурирање на нашата веб-страница која трае само неколку секунди. Ве молиме да го цитирате вашиот уред / компјутер, оперативен систем, тип на прелистувач и големина на екран кога ќе контактирате со нас - ние ќе се потрудиме да излеземе со решение за вас. За побрзо решение, споменете го техничкото прашање преку Chat на долниот десен агол, веднаш ќе го исправиме!

Доколку добивате грешка при изборот на бојата или гледате сликичка со избледени бои, ве молиме означете дека специфичниот атрибут може да биде надвор од акциите, па проверете повторно некое време или контактирајте со нас за достапноста. Нашите Облека и галантерија одделенијата работат напорно, иако можеме да бегаме од акциите понекогаш поради големиот обем на купување или врвниот период и празниците.

Како можам да нарачам кукла Блит?

Ве молиме посетете ја Производи страница. Изберете производ кој ви се допаѓа, додадете го во кошничка и конечно продолжете кошничката страница каде што ги пополнувате деталите за испорака и плаќање. Ние никогаш не го чуваме бројот на вашата кредитна картичка или PIN-от во нашата база на податоци или офлајн.

Производи и пакување

Што е тоа бела лента на главата на куклата? Дали станува збор за тоа?

Најчесто поставувани прашања 1Сигурно ја завиткаме главата за да го заштитиме челото и да ја избегнеме неуредната коса за време на транспортот. Нема што да се грижиш. Тоа може лесно да се отстрани за време на исклучувањето.

Кои се изборот на бојата на очите?

Механизмот за околина на кукла има избор од четири бои за очи од кафеава, сина, виолетова, зелена, светло-виолетова, портокалова и уште неколку уникатни бои. Освен ако тоа не е обичен Blythe производ, боите на очите може да бидат случајни / мешавина од различни бои на очите. Сепак, гарантирано е дека ќе ја примите бојата на очите илустрирана на сликата на кутијата пред да додадете во кошничка.

Како да знам кој Blythe има облека на вашата веб-страница?

Специфичната страница за производи Blythe ќе наведе каква боја или карактеристики има куклата Blythe. На пример, ако специфичната страница на производот Blythe ја опишува куклата продадена како Nude, тоа значи дека куклата доаѓа без облека, иако обично додаваме бесплатен основен фустан, само го покриваме горното тело, така што таа не е целосно гола во нејзиниот нов дом! Секогаш се охрабрува да додавате некои алишта и чевли за вашиот нов акт Блита кукла.

нашата Блејт кукли комбинации страница има кукли Blythe кои се целосно облечени со фустани со врвен квалитет и чевли - тие се подготвени за прикажување надвор од кутијата!

Колку е високата кукла на белите дробови?

Стандарден, не-обичај Petite Blythe е околу 11 см or 4.3 инчи висок.

Колку е висока Мидди Блита кукла?

Стандарден, не-обичај Middie Blythe е околу 20 см or 7.8 инчи висок.

Колку е висока Нео Блита кукла?

Стандарден, не-обичај Нео Блита е околу 30 см or 12 инчи висок, во близина на стандардна Барби кукла која е 11.5 инчи висок.

Што е Блит?

"Blythe"Е модна кукла со преголема глава и големи очи кои ја менуваат бојата со повлекување на низа. Постојат три (3) главни типови на Блит-кукли: Нео, Убава фигура, и Middie. Нео Блита е 12 инчи висок, Миди Блита е 8 инчи или 20 cm висок, а Petite Blythe е 4 инчи или 10 см висок.

Заштита на набавка

Што е Купувачот заштита?

Купувачот заштита е збир на гаранциите кои им овозможува на купувачите да купуваат со доверба на нашата веб страница.

Вие се заштитени кога:

  • Ставката што наредил да не се дојде во рамките на времето ветено од страна на продавачот.
  • Објектот што сте го добиле не е како што е опишано.

Испорака

Испраќате ли во мојата земја?

Да, ние сме горди што нудиме меѓународно превозот услуги кои во моментов работат во преку 200 земји и острови низ целиот свет. Ништо не значи повеќе за нас од обезбедувањето на нашите клиенти голема вредност и услуга. Ќе продолжиме да растеме за да ги задоволиме потребите на сите наши клиенти, давајќи услуга надвор од сите очекувања насекаде во светот ... Да, ние бродме насекаде во светот! Најдобриот дел е: тоа е потполно бесплатно! Обезбедуваме бесплатна обработка, испорака и ракување, и ние ќе плаќаме царина или гранични такси.

Колку е превозот?

Ние обезбедуваме Бесплатна испорака на секој ред насекаде во светот. Ние го правиме тоа преку поврзување со најдобрите превозници и царински агенти, како и да работиме со големи договори за превоз со даватели на услуги, па можете да уживате во вашата Blythe без да мора да се грижите за испорака и испорака.

Како да ја следам мојата нарачка?

За да ја следите вашата нарачка, ве молиме одете на Следење, внесете го вашиот СЛЕДЕЊЕ број и кликнете на Барај. Забележете дека е потребно 3-10 дена за да се ажурираат информациите за превозот преку интернет. За брза испорака, потребно е да се ажурираат 3-5 денови на интернет.

Ако ја добиете грешката "Не е пронајдена" на страната Следење, ве молиме дајте му извесно време за следење за да се ажурираат, бидејќи вашата нарачка е веројатно сосема нова, и ова е нормално за нарачки за бесплатен превоз. Ние ги обработуваме вашите нарачки 7 / 24 вклучувајќи викенди и празници, иако постапката за доставување е до превозот, бидејќи тие не можат да работат / испорачаат за време на викендите.

Колку време е потребно за да пристигне парцела?

Ние работиме напорно 7 / 24 за обработка и испорака на вашата нарачка. Превозот ги зема 7-45 денови во зависност од вашата локација и начин на испорака. Можете исто така да се однесувате на нашите Испорака и испорака страница.

на навреда наредби и забрзана испорака за одреден производ, ве молиме изберете "Забрзана" на производот "Испорака" опаѓачкото мени. Стандардниот превозот во моментов е најпопуларниот избор и ќе заштедите барем неколку дена за испорака во споредба со Бесплатна испорака метод.

Бесплатна испорака: 25-38 дена (доставени во рок од три (3) работни дена)

Стандардна испорака: 16-29 дена (доставени во рок од два (2) работни дена)

Побрза испорака: 8-21 дена (бродови од ист ден)

Како се пресметуваат трошоците за превозот?

Ние плаќаме за вашиот превоз, ракување и гранични такси за сите производи наведени на ThisIsBlythe.com - така што е потполно бесплатна.

За побрза испорака, трошоците се пресметуваат врз основа на начинот на испорака (воздух, море или земја) и тежината / обемот на производот. За да ја видите најнормалната цена на забрзана испорака, ве молиме проверете ја на одредена страница со производи, користејќи го Испорака паѓа функција. За повеќе детали како се пресметуваат трошоците за превозот, молам да не контактирате директно.

цените

Дали имате достапен код за купони? Како можам да го откучам еден?

Ажурирање: Ние ја прекинавме нашата услуга за купони во август 2019.

За да ги разгледате најновите промо кодови за да заштедите на куклички и додатоци Blythe, посетете ја нашата Купоните страница.

За да откупиш забавен код:

  1. Додади ставки во вашата кошничка
  2. Продолжете на страната за безбедна исправка
  3. Внесете го промо кодот во "Подарок картичка или попуст законик "кутија
  4. Кликнете Применуваат.

Може да напишете промо код во големи букви или мали букви - сите тие работат иако Копирај залепи е најдобриот метод за користење купонски код. Во овој пример, двете форми се во ред: "однеси ме дома" ИЛИ "ОДНЕСИ МЕ ДОМА". Сепак, ве молиме не вклучувајте простор или специјални знаци во вашиот купонски код.

Може ли да комбинирам различни купони кодови?

Нашиот систем прифаќа само еден забавен код, затоа не смеете да комбинирате повеќекратни купони.

На пример, можеби сте виделе различни кодови на купони Blythe на нашиот Фејсбук страница како и нашите е-пошта листа. Можете да користите само еден (1) забава / промо код по нарачка.

Дали мојот забавен код вклучува превоз?

Да, вашиот купонски код го вклучува превозот. Бидејќи обезбедуваме бесплатен превоз и ракување, не мора да се грижите за трошоците за испорака. Сепак, купоните за забава не се однесуваат на услугите за експресен превоз на превозници (5-7 дена изразуваат испорака).

Каде можам да добијам специјален договор?

Ве молиме Зачленете се до Ова е Блиет да добиете специјални понуди и поволни цени. Слободно е да се претплатите на нашата листа со не-обврски е-пошта каде што ќе добивате Blythe попусти, реклами за рекламирање, VIP-договори и опремени сопствени Blythe кукли фотографии. Може да се отпишете во секое време. Ние никогаш не ги продаваме вашите информации.

Ново: сега можеме да креираме сопствени кодови за попусти на вашето барање: Име + износ на попуст! Пример: ASHLEY10. Тоа е корисно ако сакате да изненадите пријател или да купувате производи за непрофитна организација. Само нашите претплатници можат да ги користат Кориснички код за купони функција. Споменете "CCC" кога ќе контактирате со нас за повеќе детали.

Зошто е толку скапо?

Ние, всушност, им даваме големопродажни цени на нашите драги клиенти, кои се претежно Блејт и сакаат да заштедат пари на кукли и додатоци. Ве молиме имајте предвид дека нашите цени вклучуваат превозот, ракувањето и граничните такси - ние осигуруваме дека добивате најдобар договор што е можно повеќе. Ве молиме погледнете го нашиот блог Член за да дознаете повеќе за причината зошто Blythe кукли се скапи.

Совет: Можете да си купите Blythe кукла, изберете со алатки и додатоци, и препродаваат по повисока цена на други пазари. Нашите купувачи на патници, патници и мајки кои престојуваат дома постојано прават многу пари со прилагодување на куклата Нео и нејзино продавање. Посакуваната марка е минимална 400%. Да речеме, гола Нео кукла ви чини $ 150 со целосна шминка и облека, можете да ја продадете таа сопствена Blythe кукла за минимум $ 600 во зависност од тоа колку ресурси и време влегоа во таа кукла. Повторно, овие цени, исто така, ќе зависи од тоа колку брзо сопственикот би сакал да ги продаде своите сопствени кукли од Блит.

Трошоци

Зошто мојата исплата беше одбиена?

Може да има неколку различни причини поради кои гледате порака за грешка во одбивањето или вашата исплата нема да помине.

Ако вашиот дебитна или кредитна картичка беше одбиена, проверете дали:

Вашата картичка е истечена или застарена-а ако картичката е истечена, таа ќе се одбие.

Треба да ја потврдите вашата картичка- Вашата картичка можеби ќе треба да помине низ процес на потврда.

Вашата компанија или банка со кредитни картички има повеќе информации-ако горенаведените чекори не го решат проблемот, можете да ја повикате вашата компанија за картички за да го идентификувате проблемот. Ако сеуште можете да ја користите вашата картичка, ве молиме обидете ја вашата трансакција повторно.

Ако вашата исплата нема да се процесира со вашата банкарска сметка или пак имате проблеми со вашата картичка- Пробајте го начинот на плаќање при проверката.

Дали мојата кредитна картичка била наплатена два пати?

Веројатно не беше обвинет неколку пати, бидејќи ние користиме безбедна PayPal и Лента за методи на плаќање. Кога вашата банка одбива или не го почитува плаќањето, ќе ја видите нашата страница за исплата, што значи дека вашата исплата не била успешна, па затоа вашата картичка не била наплатена. Ако сте загрижени за овие трошоци, ве молиме контактирајте со вашата банка за повеќе информации.

Количката

×