Зошто нашите клиенти нè сакаат

Ј ****** m, САД
Апсолутно зачудувачки! Косата е толку мека и густа, а боите на очите се прекрасни. Нема непријатен мирис. Квалитетот е подобар од очекуваниот. Дефинитивно ќе купам повеќе Blythes за да додадам во мојата колекција!

Зошто нашите клиенти нè сакаат

R ****** а, САД
Да звучам клише, не можам да кажам доволно добри работи за овој трговец. Ако би можел да дадам оценка од дваесет starвезди, јас би. Enена се увери дека добив сè што сакав и повеќе, особено квалитетна и феноменална услуга за клиенти. Јас сум нов за Blythe и enена ми помогна уште од самиот почеток, никогаш не се заморувам од моите постојани прашања. Таа сфати што точно барав и го направи тоа. Дефинитивно има уште една кукла Blythe во мојата и иднината на сестра ми. Благодарам Jена и газдата, Сади има добар дом овде и вие ќе бидете единственото име што ќе го кажам за нарачката на Blythe.

Зошто нашите клиенти нè сакаат

К *** т, Канада
Апсолутно прекрасна кукла, јас сум многу среќна со неа! Едноставно не можам да верувам колку е кул. Фотографијата не ја пренесува нејзината убавина. Ви благодарам многу за куклата, дојде само за роденденот на ќерка ми. Дефинитивно го препорачувам Ова е Блит на сите.
@thisisblythecom

Blythe

Blythe кукла

Приказната за Билитс

Првиот Blythe кукла е создаден од Алисон Катзман во 1972. Blythes тогаш беа произведени од фирмата за играчки, Кенер, но се здоби со мала популарност кај децата и производството беше запрено по само една година. Како резултат, куклите направени во текот на оваа рана магија се стекнаа со култ и сега се продаваат за илјадници долари.

Inaина Гаран, фотограф и продуцент од Newујорк, е клучна за заживување на „Blythe Dolls“. Во доцните 90s, таа ги популаризираше куклите на глобално ниво, особено во Јапонија, откако ја објави книгата Ова е Блити, заедно со подоцнежните работи, Blythe Style, Здраво Blythe! и Сузи вели. Овие ги покажаа нејзините кукли во низа модни снимки со егзотични и уметнички позадини.

Денес, Blythe Dolls има огромно следење низ целиот свет. Без разлика дали сакате да ги споделите вашите идеи и креации со постојано растечката заедница на колекционери, или сакате да ја развивате вашата фотографија преку вашите уникатни идеи и дизајни, „Blythe Dolls“ прават совршени модели и музеи, како и прекрасни подароци за семејството и пријателите.

Што е куклата Блајт?

Куклите Blythe се стилска генерација на модерни, квалитетни и високо индивидуализирани кукли. Карактеристично со големи глави и големи големи очи, овие фигури кои се слични на waif се високи 12 инчи (30cm). Нивните волшебни очи ја менуваат и бојата и погледот со влечење на жицата за да одговараат на одредено расположение, личност или облека.

Тие исто така имаат подвижни делови од телото и можете да купите дополнителни раце за најразлични гестови. Можете да ги адаптирате и прилагодите сите Blythe Dolls со огромен избор на облека и сите видови додатоци. Можете исто така да најдете обрасци за да шиете свои облеки.

Овие симпатични колекционерски кукли имаат уникатен шарм и привлечност.

Blythes

Која големина е куклата Blythe?

Ако се прашувате во која скала се Blythe куклите, има 3 големини на Blythes:

Што значи Блит?

Зборот „Blythe“ или „Blithe“ значи безгрижно or безгрижен. Алтернативно значи среќен и радосен. Тоа е енергичен, модерен и современ збор за кој многумина мислат за Ноел Кауард Светиот дух - забавна, жива, сложена мала игра. Правописот на зборот „Blythe“ всушност ги комбинира сите добри вибрации во елегантно англиско презиме. Ова е невообичаено, но сепак стилско име.

Како се нарекуваат куклите со големи очи?

„Големи очи“: Реинкарнација на Blythe кукла. Денес, се смета дека Компанија за играчки Kenner воведе уникатен дизајн на кукли наречен Blythe во 1972, откако беше инспириран од трендот „големи очи“, во свилата се соочија со украсни кукли од Јапонија.

Кој ги создаде куклите Blythe?

Првата оригинална кукла Blythe беше креирана од дизајнерот Алисон Катсман во 1972 година. Тогаш, Блитс беше продаден само од компанијата за играчки наречена Кенер. Сепак, нејзината преголема глава и очи кои ги менуваа боите со жица за влечење не поминаа добро кај децата, а четирите оригинални кукли беа продадени само една година.

Во 1997 година, фотографката во NYујорк, inaина Гаран, доби оригинална Кеннер Блит како подарок и почна да ја користи куклата за да ги вежба своите вештини за фотографирање. Откако фотографираше илјадници фотографии на куклата, работата на Гаран беше забележана од производител на играчки во Newујорк. Заедно, тие сфатија дека оваа ексцентрична кукла ќе биде популарна во Јапонија и почнаа повторно да ги бараат правата за повторно да ги репродуцираат Blythe Dolls.

Во 2000 година, компанијата за играчки одлучи да произведе ТВ реклама во која има нова и подобрена кукла Blythe за стоковна куќа наречена Parco. Овие ново подобрени кукли станаа огромен хит во Јапонија и околните области и беа произведени повеќе од 1000 кукли за да се задоволи побарувачката на клиентите. Американската компанија, Галерија Ештон Дрејк, исто така, започна да произведува кукли за пазарот во Соединетите држави, но сепак тие не беа толку популарни како нивните јапонски колеги. Додека Neo Blythes на Такара се темели на оригиналите од 1972 година, Ештон Дрејк се обиде да произведе точни реплики.

Денес, This Is Blythe гордо го обезбедува секој вид производ и услуги на кукли Blythe на сите клиенти во Соединетите Држави, Канада и Мексико, како и во Европа. Нашите Premium Neo Blythes, кои беа обновени во 2019 година, се многу попопуларни и нивните цени може да се движат од околу 50 до близу 250 американски долари (американски долари) за ограничени премии изданија. Купете го вашиот Премиум Blythe кукла сега.

Blythe Accessories

Има цел свет на додатоци и додатоци Blythe: чанти, капи, накит, чорапи и многу повеќе. Погледни овде.

Колку е кукла Blythe?

Кога пребарувате, може да видите голи редовни Blythes почнувајќи од $ 49. Оригиналните изданија на Blythes од 1972 започнуваат од $ 3500 заради нивната реткост. Секое модерно Прилагодено Blythe кукла се движат од $ 180- $ 6500 во зависност од уметникот и нивото на прилагодување.

Ако купите Blythe кукла денес, тоа веројатно ќе се зголеми за трипати по неколку години. Некои од нашите посветени колекционери на кукли натаму Ова е Блиет собрале неверојатни 2000 кукли во САД! Тие се одлична можност за инвестиција без разлика дали сте колекционер или прилагодувач.

Кукли од Blythe се идеални за

 • Подароци
 • Фотографија на кукли
 • Подароци за затоплување на домови
 • Студија за филм и анимација
 • Аниме компании
 • филмови
 • Уметнички студија
 • Цртање и сликање
 • Само-надавање
 • Прилагодени цели
 • Божиќни подароци
 • Детски родендени подароци
 • Кукла конференции
 • Покажува и саеми


Совети за Newbies Купување на нивната прва кукла Blythe

Ако сте нови во светот на Blythe, наши Blythes има смисла затоа што:

 • Тие се достапни по вистинска цена
 • Можете да пребарувате и да видите колку сакате да инвестирате во колекција
 • Ако го купите вашиот Blythe кукла и производи на нашата веб-страница, ќе избегнете скапи, миризливи и скршени кукли што се продаваат на друго место.

Секој ден, нови клиенти доаѓаат кај нас жалејќи се дека Blythes тие купиле од други веб-страници и продавници мирисаат лошо и се направени од ефтина пластика. Бидејќи нашите Blythes се направени со оригинални делови и обичај патентирани екстремитети, нашите кукли, како и други дополнителни производи немаат непријатни мириси. Тие не мирисаат на пластика или хемикалии. И нашата висококвалитетна коса за кукли не е валкана или избледена. Кога купувате од нас, купувате и квалитетна рачна изработена перика за коса, која ќе трае цел живот.

Клиентите исто така ни кажуваат дека некои компании воопшто не ги испраќале своите кукли. Добивме и поплаки дека има скриени такси, високи царински такси и даноци, како и тешкотии при прибирање на нивните пакувања. Ние секогаш добиваме дополнувања за тоа како сме најбрзиот и најодговорно друштво за кукли во споредба со другите Blythe продавници. Вие донесовте правилна одлука со посета кај нас и шопинг Блитс со нас. Ви благодариме за поддршката и лојалноста.

Нашите Blythes и производи се целосно тестирани и испробани, а потоа се испорачуваат.

Тоа е наша гаранција.

Ова сме ние,

Ова е Блиет

Забележете дека не можеме да бидеме одговорни ако ги купите вашите производи Blythe на друго место, како што се големи страници за е-трговија и други продавници за рачно изработени преку Интернет. Вие нема да ја добиете нашата наградувана поддршка за производи и услуги на клиентите на друго место.

Купете ја вашата кукла Blythe овде

20 ГОДИНИ ВО БИЗНИС! Благодарам за ВАШИОТ ПОДДРШКА 💖
JЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО ИСПОСТАВУВА FREEЕ И БЕСПЛАТНО РАБОТЕЕ БЕЗ ЦАРИНСКИ ТЕШКИ!

Прочитај повеќе


Зачленете се сега за да добиете специјални попусти и шеми

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

По сите нарачки

БЕСПЛАТНИ ПОВТОРИ

Нема прашања поставени политика за враќање

ТРЕБА ПОМОШ? + 1 (250) 778-0542

Јавете се на нашиот телефонски број на Соединетите Држави

ПАРИ ГАРАНЦИЈА

Безгрижен шопинг

Количката

×